banner461
banner195

Akyol' dan 8 Mart Mesajı

Ürgüp Ülkü Ocakları Başkanı Oytun AKYOL’un 8 Mart Kadınlar Günü münasebeti ile ilgili yaptığı basın açıklaması.

Akyol' dan 8 Mart Mesajı
08 Mart 2014 Cumartesi 10:31

banner143
banner134

 Akyol yayınladığı mesajında,

Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım dedi ve açıklamalarını şöyle sürdürdü;

Türk Kadını, milletimizin var olduğu günden bu yana toplumumuzu ayakta tutan en önemli unsuların birisidir. Türk Kadını, cephelerde savaşmış, hayatın her alanında etkinliğini günden güne arttıran, ülkemizin gelişip kalkınmasında büyük rol oynayan milletimizin göz nuru, pak aydınlığıdır.

Bugün ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde kadın’a yönelik şiddet devam etmektedir. Artık bu şiddete ve kadınları köle gibi kullanmaya dur demek gerekir. Bu olaylara hiçbir şekilde duyarsız ve tepkisiz kalınması kabul edilebilir bir durum değildir ve bize yakışmayan bir davranıştır.

Bu güzel ve önemli günü Ürgüp Ülkü Ocakları adına bir kez daha kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dileriz.

Ey kahraman Türk Kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın(MUSTAFA KEMAL ATATÜRK).   

                 Oytun Akyol

                  Ürgüp Ülkü Ocağı Başkanı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
.. - 4 yıl önce
helal olsun be kardesım helal olsun. butun sıyasetcıler bu gencı ornek alsın. bır onemlı gunu atmlamıyor, her konuda acıklama, faalıyet yurekten sevgıler