banner461

Nevşehir Sanayi Esnafının Dikkatine...

S.S Lale Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Suat Altıntaş, iş sağlığı ve güvenliği denetimleri konusunda Nevşehir sanayi esnafını uyardı.

banner503
Nevşehir Sanayi Esnafının Dikkatine...
15 Şubat 2018 Perşembe 12:25

banner143
banner134
S.S Lale Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlığından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu'na bağlı müfettişler ile Lale Sanayi Sitesi Başkanlığının 02.02.2018 tarihinde yapmış olduğu toplantı ve bu toplantıda alınmış kararlara bağlı olarak;

2018 yılında sanayi işlemlerinde iş sağlığı ve güvenliği denetimleri yapılacaktır. Sanayi sitesinde faaliyet göstermekte olan işletmelerimizin oluşabilecek tehlikeler, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yapılması gerekenler hususunda gerekli tedbirleri almaları ivedilik arz etmektedir.

6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu kapsamında Sigortalı çalışanı olan işletmeler hizmet aldıkları OSGB firmaları ile görüşerek eksiklerin giderilmesi hazırlıkların tamamlanması konusunda gerekli çalışmaları yaparak, çalıma sonuçlarını da koordinasyondan sorumlu Lale Sanayi Sitesi Başkanlığı'na bildirmeleri gerekmektedir.
Herhangi bir OSGB'den hizmet almayan sigortalı çalışanı olan işletmelerinde ivedi şekilde anlaşmalarını yaparak gerekli hazırlıklara başlamaları gerekmektedir.
Sanayi İşletme bütün üyelerimize önemle duyurulur.

TASFİYE HALİNDE S.S. LALE SANAYİ
KOOPERATİF BAŞKANLIĞI
YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN SUAT ALTUNTAŞ

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.