banner461

‘Acıdan Başka’ Filminin Çekimleri Tamamlandı

Başrollerinde Orhan Alkaya’nın yer aldığı kısa film Acıdan Başka’nın çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

banner503
‘Acıdan Başka’ Filminin Çekimleri Tamamlandı
17 Ekim 2019 Perşembe 14:02

banner143
banner134

T.C. Kültür Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü 2019/1 Sinema Destekleme Kurulu tarafından desteklenen kısa filmin setine iki yıllık ön hazırlıktan sonra girildi. 1970’li yıllardan günümüze uzanan bir insan hikâyesini anlatmayı hedefleyen filmin çekimlerine yirmili yaşlarda iki yarış atı da dahil edildi.

“Hatalarımızı çıkarsak geri –ne kalır hayatımızdan” sorusuyla yola çıkan filmin senarist ve yönetmenliğini Gizem İbak üstlenirken başrolde usta aktör Orhan Alkaya yer aldı.

Acıdan Başka ne anlatıyor?

Yaptığı bir dizi hatanın ardından sosyal yaşamla bağını koparan atmışlı yaşların başındaki Aziz, ara sıra uğradığı dağ evine temelli taşınmaya karar verdiğinde etrafta duran her eşya geçmişle yüzleşme anlamı taşır.

Gizem İbak Hakkında

Temmuz ’93 İstanbul doğumlu Gizem İbak Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Okuduğu yıllar içerisinde üç kısa filmin yönetmen ve senaristliğini üstlenen İbak 2015 – 2017 yıllarında Hindistan’ın çeşitli eyaletlerinde Disney India ve Video Volunteers film topluluğuyla çalışmış, iki kısa belgesel çekmiştir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.