banner461
banner195

10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

Ak Parti Nevşehir İl Başkanı ve İl İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi Av. Kazım Sunar, “demokratik bir hukuk devleti olan ülkemizde, insan hakları alanında atılan her olumlu adım vatandaşlarımıza verilen saygı ve önemin bir ifadesidir” dedi.

10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı
09 Aralık 2013 Pazartesi 14:35

banner143
banner134

 Kazım Sunar, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ile İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ak Parti hükümetinin, Ülkemizde her türlü ayırımcılığı önlenerek, temel hak ve özgürlüklerin sürekli ileri götürülmesini temel politika olarak benimsediğini ifade eden Sunar’ın mesajı şöyle:

 “Dünya İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabulünün bugün yıl dönümüdür. İnsan hakları alanında birçok olumlu adımlar atıldı v e atılmaya da devam etmektedir. Yapılan hukuki düzenlemelerle devlet ve vatandaş arasında kaynaşmanın sağlanması, ötekileştirme anlayışına son verilmesi, dil, din, vicdan ve düşünce hürriyetinin önündeki engellerin kaldırılması amaçlanmaktadır. İşkenceye sıfır tolerans tanınması, farklı dil ve lehçelerde televizyon-radyo yayınları yapılması, son günlerde atılan önemli adımlardan bir kaç tanesidir. Bütün bunlar ileride oluşabilecek hak ihlallerinin önüne geçilmesi bakımından olumlu gelişmelerdir. Ancak mevzuattaki değişim ve gelişimin yanında zihniyet değişiminin de gerçekleşmesi gerekmektedir. Mağdur, mazlum ve mahrumun yanında olmak bizim en büyük şiarımızdır. Bundan sonra yapılması gereken insan haklarına daha saygılı, daha demokratik, şeffaflık ilkesini her alanda ön planda tutmaktır.”

 Sunar;  “insan hak ve hürriyetlerinin her alanda tam anlamıyla hayata geçirildiği, özümsendiği bir Türkiye ve dünya temennisiyle, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyorum.” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
KAZIM BEY - 4 yıl önce
hem aday adaylari hemde vatandaşin bekliyecek tahammülü kalmadi neyibekliyosun anlamadım gecikirse akp oy alamazzzzzz
Avatar
EVET - 4 yıl önce
kazim bey adaylar ne zaman açiklanacak dört gözle bekliyoruz genç arkadaşimiz ercan doğanay bekliyoruz genç ekibiyle inşallah kavakta çok başirili olacak
Avatar
sayın başkan - 4 yıl önce
insan hakları sizinle daha önce görüşmüştük hakkımızı nerde ve nasıl arıyacağız bana yapılanlar tam insan hakları soruyorum uçhisardan güremeye kadar bütün iş yerlerinin elektiriği ve suları mevcut acaba neden ilgilenilkmiyor bazı yetkililere anlattım neden ilğilen miyor bu adamına göremi haklar veriliyor mu insan haklarımı ilahi adalet bir gün tecelli edecek allah ne eylerse güzel eyler bakalım