banner461
banner195

112 Çalışanları Sıcak Yemeğe Kavuşacak

Nevşehir’de 112 çalışanlarına meyve, sebze ve çeşitli gıda ürünlerinin verilerek yemeklerini şimdilik kendilerinin hazırlamalarını istediklerini kaydeden İl Sağlık Müdürü Ünlübay, yeni yılla itibaren söz konusu sağlık çalışanlarının sıcak yemeğe kavuşacaklarını ifade etti.

112 Çalışanları Sıcak Yemeğe Kavuşacak
02 Ocak 2014 Perşembe 10:26

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de 112 çalışanlarına meyve, sebze ve çeşitli gıda ürünlerinin verilerek yemeklerini şimdilik kendilerinin hazırlamalarını istediklerini kaydeden İl Sağlık Müdürü Ünlübay, yeni yılla itibaren söz konusu sağlık çalışanlarının sıcak yemeğe kavuşacaklarını ifade etti.

Ünlübay, “112 Çalışanlarına daha önce yemek yardımı yapılamıyordu. Bakanlar Kurulu kararıyla sağlık çalışanlarına yemek yardımı yapılması kararı alındı. Bu zamana kadar sağlık çalışanları ve özellikle 112 çalışanları kendi bütçeleriyle yemek giderlerini karşılıyorlardı. Alınan kararla birlikte bu tür sağlık kuruluşlarının en yakın hastanelerden sıcak yemek hizmeti alması karara bağlandı. 3 İlçemizdeki 112 istasyonlarının yemek ihtiyaçları hastanelerimizden karşılanıyor. Yılsonuna gelindiği için ihale yapmadık ve 112 çalışanlarının şimdilik yemek ihtiyaçlarını giderebilmek için onlara erzak alımı yaptık. Sadece domates, biber ve patlıcan değil, kuru gıda, süt, et, yumurta gibi ürünleri de onlara temin ettik. Kısa zamanda ihale yaparak 112 istasyonumuzda görev yapan sağlık çalışanlarımızın da sıcak yemeğe kavuşmalarını sağlayacağız” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.