banner461

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nevşehir'de Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

banner503
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nevşehir'de Kutlandı
19 Mayıs 2016 Perşembe 10:58

banner143
banner134
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramı Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer tarafından çelenk konulması, saygı duruşu ve daha sonra İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törenler, daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2 nolu çim sahada devam etti.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, askeri erkan, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş topluluğu ve öğrencinin katıldığı 2 No lu çim sahadaki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer burada yaptığı konuşmada bütün umutların başladığı bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milleti için ‘Bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkmasının bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olduğunu belirtti. Ünlüer daha sonra şöyle konuştu; “ Binlerce yıllık Türk tarihinde kesinlikle önemli dönüm noktaları olmuştur, fakat Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı bu dönüm noktaları içinde belki de en önemlisidir. Mustafa Kemal bsu mücadeleyi başlatarak sadece ülkesini kurtarmadı. Bu mücadele alelacele bir direniş değil, dünya tarihinde Emperyalist güçlere karşı verilmiş ve kazanılmış tek mücadeledir. 19 Mayıs gençlik, gençlik ise gelecek demektir. Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içerisinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlere emanettir.” diye konuştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerinde Gençlik hizmetleri İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi öğrencileri çeşitli yörelerden derlenen halk oyunları gösterisi sundu. Etkinlikler kapsamında yine Gençlik Merkezi öğrencilerinin jimnastik, Taekwando ve Judo gösterileri de ilgiyle izlendi. Gösterilerde Özel İnsanların Kına gecesi de büyük alkış aldı.
Gençlerin geleneksel oyunlar arasında yer alan kaşık içinde yumurta taşıma yarışı , halat çekme ve çuval yarışı da törene katılanların beğenisini kazandı.

Nevşehir’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çeşitli spor organizasyonlarında dereceye giren öğrencilere Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından kupa ve ödülleri törenle takdim edildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.