banner461

2015'de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 229 Etkinlik Yapıldı

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi, 2015 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarla ve özel kurumların işbirliği ile toplam 229 farklı etkinliğe ev sahipliği yaptı.

2015'de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 229 Etkinlik Yapıldı
05 Ocak 2016 Salı 09:42

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi tarafından 2006 yılında kültürel ve sanat alanında etkin hizmetlerin yürütülmesi amacıyla hizmete kazandırılan Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi, 2015 yılı içinde kamu kurum ve kuruluşlarla ve özel kurumların işbirliği ile toplam 229 farklı etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Nevşehir’de hizmete girdiği günden beri kültür ve sanat hayatının nabzının attığı bir merkeze dönüşen Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde, geçen yıl içerisinde kamu kurum ve kuruluşları ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin tiyatro, gösteri, toplantı, konferans, kongre, ve eğlence programları olmak üzere toplam 229 etkinlik organizasyonu gerçekleştirildi.
Kültür ve sanat hayatının oldukça renkli bir şekilde geçtiği Kapadokya Kültür Merkezi’nde geçen yıl kamu kurum ve kuruluşlar 92 etkinlikle ilk sırada yer alırken, oda, dernek ve benzeri sivil toplum örgütleri ise 82 etkinlik düzenledi.
Konser ve dinleti olarak 17 programın gerçekleştirildiği merkezde, 12 tiyatro gösterisi ve 11 de eğitim amaçlı olarak toplantılar yapıldı.
Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde geçen yıl içerisinde ayrıca 6 sirk ve illüzyon gösterisi düzenlendi.
Nevşehir’de kültür ve sanat alanında önemli çalışmaların gerçekleştirildiği Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ nde ayrıca alanlarında uzman öğreticiler rehberliğinde çeşitli müzik enstrümanlarının da eğitimleri veriliyor.
Nevşehirli vatandaşların büyük ilgi ve beğeni içerisinde takip ettiği etkinliklerin, 2016 yılı içerisinde de artarak devam edeceği belirtildi.  

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.