banner461
banner195

300 Noktada Denetim Yapılacak

Her yıl olduğu gibi bu yılda, İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, gıda denetim ekiplerince, özellikle alkollü içki satış ve tüketim noktalarına yönelik olarak yılbaşı gecesine kadar sürecek denetim programı yapıldı.

300 Noktada Denetim Yapılacak
30 Aralık 2015 Çarşamba 13:02

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Her yıl olduğu gibi bu yılda, İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, gıda denetim ekiplerince, özellikle alkollü içki satış ve tüketim noktalarına yönelik olarak yılbaşı gecesine kadar sürecek denetim programı yapıldı. Bu dönemde yaklaşık 300 noktada denetim gerçekleştirilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, "Yılbaşı dolayısıyla alışveriş ve tüketimin artacağı öngörülmektedir. Son zamanlarda kaçak içki dolayısıyla meydana gelen can kayıpları nedeniyle denetimler daha da önemli hale gelmiştir. Bu nedenle, Bakanlığımızın ve Sayın Valimizin ortak talimatları ile özellikle alkollü içki satış ve tüketim noktalarına yönelik denetim planı hazırlanmıştır. Tüm ekiplerimizle gündüz ve gece saatlerinde faaliyet gösteren gıda işyerlerine yönelik denetimlerimize hız verdik.  Şu ana kadar yaklaşık 150 civarında işletmeye denetim gerçekleştirdik. Bu denetimler devam edecek.  Vatandaşlarımıza 2016 yılının sağlık, huzur ve güzellikler getirmesini temenni ederim" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.