banner461
banner195

50. Yıl Parkının Yenilenmesine Dönük Çalışmalar Sürüyor

Nevşehir Belediyesi’nin, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde İl haline getirilişinin 50. Yılı nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yaptırdığı 50. Yıl Parkı’nda, yenileme çalışmaları devam ediyor.

50. Yıl Parkının Yenilenmesine Dönük  Çalışmalar Sürüyor
26 Eylül 2014 Cuma 09:04

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi’nin,  Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde İl haline getirilişinin 50. Yılı nedeniyle   Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yaptırdığı 50. Yıl Parkı’nda, yenileme çalışmaları devam ediyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in talimatı doğrultusunda, Bakanlar Kurulu tarafından Nevşehir’in il haline getirilişinin 50. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde içerisinde yeşil bir örtü ağı ile kaplı ve içerisinde  çocuk oyun parkı ve gezinti yolları ile 50. Yıl parkı adı altında hizmete kazandırılmıştı.

Aradan geçen 10 yılı aşkın bir süreçte 50. Yıl Parkında gözlemlenen eksiklikler çerçevesinde bir dizi yenileme çalışmaları,  Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından halen sürdürülüyor.

Çalışmalar çerçevesinde yürüyüş yolları yeniden düzenlenirken, 50. Yıl Parkı’nın sulanması da otomatik olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca 50. Yıl Parkının değişik birimlerine  kamelyalar  yerleştirilecek. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.