banner461

52. Ulusal 26. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Töreni

Ünlü halk düşünürü Hacı Bektaş Veli anısına bu yıl 52'incisi düzenlenen ve 16-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinin açılış töreni, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde gerçekleştirildi.

banner503
52. Ulusal 26. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Töreni
18 Ağustos 2015 Salı 12:26

banner143
banner134
Ünlü halk düşünürü Hacı Bektaş Veli anısına bu yıl 52'incisi düzenlenen ve 16-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinin açılış töreni, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde gerçekleştirildi.

Hacıbektaş İlçe Belediyesi tarafından Çilehane mevkiinde düzenlenen Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinin açılış törenine,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Metin Alkaya, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, kaymakamlar, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.   

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacı Bektaş Semah ekibinin gösterisi ile devam etti. Yapılan konuşmaların ardından açılış etkinliği son buldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.