banner461
banner195

Acemi Birliği Ne Oldu?

Türkiye genelinde acemi askeri birliklerinin büyükşehirlerden diğer illere dağıtılacak olması üzerine Nevşehir’e de Acemi birliği kurulup kurulmayacağı merak konusu.

 Acemi Birliği Ne Oldu?
06 Kasım 2014 Perşembe 17:11

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde acemi askeri birliklerinin büyükşehirlerden diğer illere dağıtılacak olması üzerine Nevşehir’e de Acemi birliği kurulup kurulmayacağı merak konusu.


AK Parti Nevşehir Milletvekili A. Erdal Feralan, Nevşehir‘e acemi birliği kurulmasının şehrin ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını söyledi.


AK Parti Milletvekili Feralan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz‘ın acemi birliklerini büyükşehirlerden küçük şehirlere taşınacağı yönündeki açıklamalarının ardından gerekli çalışmalara başladıklarını ve bunu başaracaklarını kaydetti.
Feralan, “Meclis kapanmadan önce AK Parti Nevşehir Milletvekilleri olarak Milli Savunma Bakanımız ile bir görüşme gerçekleştirdik. Acemi birliklerinin küçük şehirlere kaydırılacağı konusunda bir duyum almıştık. Bu duyum neticesinde de gerçekliğini öğrenme noktasında da kendisiyle görüştük. Şu an somut hale gelmiş çok net bir şey yok ama düşünce düzeyinde. Sayın Bakanımızın ifadeleri doğru aslında. Büyükşehirler zaten gerekli popülasyonu alıyor, gerekli nüfusu alıyor. Acemi birliklerini büyükşehirlerden küçük şehirlere kaydırma konusu doğru bir karar. Tabi Nevşehir olarak bizim çeşitli avantajlarımız var. Daha önce komando taburunun olması bir avantaj. Yani şu anda netleşmiş, somutlaşmış bir şey yok ama biz bu konu ile ilgili görüşmelerimizi yapıyoruz. Acemi birliklerinin büyükşehirlerden küçük şehirlere bir aktarım söz konusu olduğu zaman inşallah ağırlığımızı koyacağız” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Halk - 4 yıl önce
Bugüne kadar hangi konuda ağırlığınızı koydunuz ki bu konuda koyacaksınız. Halk sizi cahilliğinden dolayı AKP den aday olduğunuz için seçti, bu memlekete faydalı ne işiniz oldu sizin?
Avatar
makarnacı gazı - 4 yıl önce
hey utanmaz arlanmazlar seçim geliyor verin makarnacılara gazı.. bu gaz az nevşehiri başkent yapacağız diyin yine oy alırsınız..
Avatar
Sulusaray - 4 yıl önce
allahını seversen daha nerde ne zaman bi ağırlığınız oldu sizi kim nerde ne zaman ciddiye aldılar
Avatar
Osman özkan - 4 yıl önce
Şurda seçimlere ne kaldı hele Nevşehir'den birdaha üç millet vekili çıkaralım ondan sonrası kolay acemi. Birliği de usta Birliği'de gelir neler gelir neler
Avatar
yalan - 4 yıl önce
lafla peynir gemisi yürümez diyen yanılır.bu memleketin vekilleri 12 yıldır başarıyor
Avatar
GERCEKKK - 4 yıl önce @gerçek
kafani çikarda dişari bak ak parti̇li̇
Avatar
Fenasi - 4 yıl önce
acemi birliği ne olacak 3.havalimanı gibi yandı söndü. tuz alıp koşan bir toplumda daha cok böyle saman alevleri olacaktır.
Avatar
ayhan - 4 yıl önce
geç bunları anam bacım geç,yalandan kim ölmüş