banner461

Acıgöl’de Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Düzenlenecek

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce organize edilen Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası düzenlenecektir.

Acıgöl’de Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Düzenlenecek
07 Ocak 2016 Perşembe 14:36

banner143
banner134
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce organize edilen Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası düzenlenecektir.

Turnuvaya başvuru tarihi: 4 Ocak 2016 da başlayıp 29 Ocak 2016 tarihinde sona erecektir.  Kura çekimi ise 2 Şubat 2016 Salı günü saat 16:00’da Acıgöl Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.

 

           

KURUMLAR ARASI VOLEYBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ

 

1-Müsabakalarda Türkiye Voleybol Federasyonu oyun kuralları geçerlidir.

2-Turnuvaya başvuru tarihi: 4 Ocak 2016 ile 29 Ocak 2016 tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Acıgöl Spor Salonuna yapılacaktır. Kura çekimi 2 Şubat 2016 Salı günü saat 16: 00’ da Acıgöl Spor Salonunda gerçekleştirilecek olup kura çekilişine her takımdan bir kişi katılacaktır. Müsabakalar 8 Şubat 2016 Tarihinde Acıgöl Spor Salonunda başlayacaktır. Turnuva takvimine ait tarihler gerekli görüldüğü takdirde Turnuva Tertip Komitesi tarafından değiştirilebilir.

3-Müsabakaların başlangıç saatinde hazır olmayan takımlar 15 dakika beklenir. Bu süre içerisinde salonda hazır olmayan takımlar grup maçı ise 2-0, final maçı ise 3-0 hükmen yenik sayılır.

4-Kurumlar; katılan sporcuların kamu kurumunda çalıştığını belgelendirmek mecburiyetinde olup 3 oyuncunun resmi kurumda çalışma zorunluluğu yoktur. Takımlar en az 6, en fazla 12 sporcu ile turnuvaya katılabilir olup Kadın veya Erkek sporcuları karışık halde müsabakalarda oynatabilirler. 18 yaşından küçük oyuncuların turnuvaya katılımı için Veli İzin Belgesi ibraz şartı aranır. Turnuvada yer alan oyunculardan spor yapmasına engel bilinen veya bilinmeyen sağlık sorunları olanlar, her türlü sorumluluğu kabul ederek turnuvaya katılmayı kabul etmiş sayılırlar.

5- Müsabakalar hafta içi saat 17.00’da Acıgöl Spor Salonunda oynanacaktır.

6- Kurumundan yeterli sayıda Sporcu çıkaramayan takımlar, ikinci veya üçüncü bir kurumla birleşerek takım oluşturabilirler. Üçüncü kurumun haricinde dördüncü bir kurumla birleşmek kesinlikle olmayacaktır.

7-Takım listelerinden, listede kaptan olarak belirtilen kişi sorumludur. Takım Listesinin teslimi esnasında listede yer alan her oyuncuya ait nüfus kağıdının ön yüzü fotokopisi de listeye ekli olarak teslim edilecektir. Tertip Komitesine teslim edilen listelere ekleme veya çıkarma yapılamaz. Not:( Takımlar kimlik fotokopisinin görüntüsü net olmalıdır.)

8-Her takımın kaptanı müsabaka anında sahada bulunmak ve müsabaka başlamadan önce esame listesini doldurarak imzalayıp ve müsabaka hakemine teslim etmek zorundadır.

9- Turnuvaya katılan takım sayısı 8’den az olması durumunda karşılaşmalar lig usulü tek devreli (her takım kendi arasında bir maç yapacak) düzenlenecektir ve dereceye giren takımlar maçlar sonunda en çok puanı toplayan takımdan itibaren sıralanacaktır. Katılımın 8 ve üzeri takım olması durumunda kura ile 2 gruba ayrılacak ve her iki grupta bulunan takımlar puan usulü tek devreli maçlar sonucunda; A Grubunun 1.’si ile B Grubun 2.’si, A Grubunun 2.’si ile B Grubun 1.’si Yarı Final Maçı yapacaklar ve her iki maçın galipleri kendi aralarında final maçı yapacaklar. Yarı Final Maçlarının mağlupları ise kendi aralarında 3.’lük-4.’lük maçı yapacaklardır.   Müsabakalarda grup maçları kazanılmış 2 set olarak oynanacaktır. Yarı Final ve Final maçları 5 set üzerinden oynanır ve 3 set kazanan maçı da kazanmış sayılır.

10-İtirazlar yazılı olarak tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesi itiraz dilekçesinin kendilerine ulaşmasının ardından 1 gün içerisinde kararlarını açıklayacaktır.

11-Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü olay karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar uygulanacaktır.

12-Takımlar Spor malzemelerini kendileri temin edecek olup her takımın forma numarası olmak zorundadır. 

13-Turnuva kurallarına uymayan veya centilmenlik dışı davranan sporcular veya takımlar turnuvadan ihraç edilecektir.

14-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma kupa, katılım sertifikası ve sürpriz hediyeler verilecektir.

15- Tertip Komitesi katılan tüm takımlara başarılar diler.

İsa Saatçi Acıgöl'den Bildiriyor...Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.