banner461
banner195

Acıgöl'de Yetimler Bir Yetime Emanet...!

Acıgöl Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yaşayan 75 yetim ve ailesine Ramazan ayının 15. günü dünya yetimler günü olarak idrak edilmesi nedeniyle iftar yemeği verildi.

Acıgöl'de Yetimler Bir Yetime Emanet...!
13 Temmuz 2014 Pazar 15:04

banner143
ACIGÖL'DE YETİMLER BİR YETİME EMANET
İlgili Galeriye Git
banner134

Ertaş: Yetimler peygamberimizin emanetidir

Acıgöl Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yaşayan 75 yetim ve ailesine Ramazan ayının 15. günü dünya yetimler günü olarak idrak edilmesi nedeniyle iftar yemeği verildi. Yemeğe Belediye başkanı Ercan ERTAŞ katılmış olup, yetimlerle birlikte yemek yedi ve yetimlerin sorunları  ile yakından ilgilendi. 

Dün akşam tüm Türkiye'de Ak Parti belediyeleri yetim ve öksüzleri unutmadı iftar sofrasına konuk etti. Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş'da kimsesizlerin kimsesi oldular.. Acıgöl iftar yemeğinde yetimler ve kimsesizlerle buluşan Başkan Ertaş bizzat yemek dağıttı ve misafirleriyle yakından ilgilendi...Başkan Ertaş; Yetim gülerse dünya güler sloganımız bu.. Yetimlerimiz bizim en kıymetli misafirlerimizdir. Bulunduğunuz yerde yetimin başı okşanıyorsa, o yerdeki insanın yüreğine dokunulmuş olur. Şunu unutmayalım ki ilçemizde yetimlerin sahiplenilmesi hâlinde kimse , yalnız kalmayacaktır.'diyen Ertaş; Yetimlerin  Hz. Muhammed’in (s.a.v) emanetleri olduğunu hatırlatarak “Kendisi de yetim olan bir Peygamber’in ümmeti olduğumuz için yetimler bize Efendimiz’in birer emanetidirler. Bu anlamda Hz. Peygamber’in emanetine sahip çıkmak ve bu emaneti en güzel şekilde büyütmek en güzel şekilde yetiştirmek, onların özel olarak karşılaşabilecekleri her türlü sorunu ortaklaşa çözebilmek bizim insani görevlerimizdendir' dedi... FİB Haber MERKEZİ / ÖZEL HABER


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Berna - 4 yıl önce
İftar sofrasında coca cola var.içmeyin şu markayı bilinçlenin artık. Her israil malına verilen para bir filistinli müslümanın katline ortaklıktır.