banner461

AK Parti İl Başkanı Tanrıver’in Miraç Kandili Mesajı

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Miraç Kandili Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

AK Parti İl Başkanı Tanrıver’in Miraç Kandili Mesajı
02 Mayıs 2016 Pazartesi 13:18

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, İslam aleminin inanç ve kültür değerleri arasında apayrı bir yere ve öneme sahip olan Miraç’ın, Hz. Peygamber’in şahsında insanlığın önünde açılmış bir yükseliş ufku olduğunu ifade etti.
3 Mayıs 2016 Salı gününü 4 Mayıs 2016 Çarşamba gününe bağlayan gece idrak edilecek Miraç Kandili münasebetiyle yazılı mesaj yayımlayan İl Başkanı Tanrıver, Miraç’ın, aynı zamanda ilahi emirlere teslim olmakla yüce mertebelere erişmenin ve tüm yolların kapandığının düşünüldüğü anlarda bile kesinlikle başka yolların açılacağı ümidini tazelemenin ve bu ümidi hep canlı ve diri tutmanın bir davetiyesi olduğunu vurguladı.
Tanrıver mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Dolayısıyla Miraç’ın özünde kötülüklerden arınmak vardır. İnsanların ve insanlığın yararına değerler üretmek, düşünmek, sorumluluk yüklenmek, fedakârlık yapmak, paylaşmak, zamanın önemini kavramak ve sürekli teşebbüs halinde olmak vardır. Allah Resulü, Sevgili Peygamberimiz bu gecede izzet, ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculuk gerçekleştirmiş ve Feyyaz-ı Mutlak olan Cenabı Hakk’la buluşmuştur. Miraç, bu sebepledir ki; rahmet demektir, bereket demektir. İhsan, lütuf, izzet ve ikram kapılarının tüm inananlar için ardına kadar açılması demektir. Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması, en büyük arzumuz ve niyazımızdır. Ümit ediyoruz ki; bu mübarek kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu cihette bir coşku oluşturacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandili’nin Alemi İslam’ın birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyor, Nevşehirli hemşehrilerime en kalbi duygularımla kandillerini kutluyorum.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.