banner461

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Hafta Sonu Yoklar...!

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz , Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, "Ak Parti 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılmak için hafta sonunda Afyon'a gidiyor...

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Hafta Sonu Yoklar...!
07 Ocak 2016 Perşembe 11:02

banner143
banner134
AK Parti'nin düzenlediği İstişare ve Değerlendirme toplantılarının 24'cüsü, bu hafta sonu Afyonkarahisar'da gerçekleştiriliyor. 8-9-10 Ocak günlerinde gerçekleşecek Afyon kampına katılacak olan Nevşehir Millet vekilleri Mustafa Açıkgöz , Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider hafta sonunda Nevşehir'de olamayacaklar.

Güral Termal Otel'de sürecek toplantıya Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk kez başkanlık edecek , önemli konuları ele alacak.

AK Parti, 1 Kasım 2015 erken genel seçim sonrası ilk kampını Afyonkarahisar'da yapacak. 

AK Partili Bakan ve milletvekilleri , Afyonkarahisar kampına 7 Ocak 2016 Cuma günü giriş yapması bekleniyor.

AK Parti'nin Kampı, 8-9-10 Ocak günlerinde gerçekleşecek. AK Parti, 1 Kasım seçim zaferi sonrası ilk kampını bu hafta sonu yapacak. 8-10 Ocak tarihleri arasında Afyonkarah
isar Kampı'nda gerçekleştirecek 'İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda partinin yeni döneme ilişkin stratejileri masaya yatırılacak. Yeni Anayasa'dan terörle mücadeleye kadar çeşitli konularda beyin fırtınası yürütülecek. NG Güral Afyon Termal Oteli'nde yapılacak kampa, bakanlar ve milletvekillerinin yanı sıra, MKYK üyeleri, Disiplin ve Hakem Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları MKYK üyeleri ile Kurucular Kurulu üyelerinin de katılımı planlanıyor. Kamp, adeta beyin fırtınasına sahne olacak. Kamp, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasıyla açılacak.


BAKANLAR KAMPTA SUNUMDA BULUNACAK

Kampta 'yeni Anayasa ve başkanlık sistemi' konusunda yaşanan gelişmeler ve partinin çalışmaları, başta Suriye ve Rusya olmak üzere dış politika alanındaki gelişmeler, terörle mücadele, reformlar ve ekonomi konularında bakanların sunum yapması öngörülüyor.


VEKİLLER SORACAK BAKANLAR CEVAPLAYACAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'moderatörlük' görevi de üstlenmesi bekleniyor. Bu kapsamda bakanlar, milletvekilleri ve diğer katılımcılardan gelecek soruları cevaplayacak. Davutoğlu'nun, milletvekillerinden yoğun gündem sebebiyle Meclis çalışmalarını aksatmamalarını isteyeceği belirtiliyor.

Toplantının sonunda, Davutoğlu'nun, 10 Ocak'da öğleden sonra yapacağı değerlendirme konuşmasının ardından sona erecek.

Davutoğlu'nun açılış ve kapanış konuşmaları haricinde diğer toplantı ve bölümler basına kapalı gerçekleşecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.