banner461
banner195

Akaryakıt İstasyonları Ücretsiz Vergi Tahsildarlığı Yapıyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu üyesi İş Adamı Musa Ertaş, Ülkemizde bulunan akaryakıt istasyonlarının devletin ücretsiz vergi tahsildarı gibi çalıştıklarını söyledi.

Akaryakıt İstasyonları Ücretsiz Vergi Tahsildarlığı Yapıyor
11 Haziran 2013 Salı 10:06

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Yılın Enleri Anadolu Kent Ödülleri Zirvesinde Yılın İnşaat Sektöründe En Başarılı Yatırımcısı seçilen Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu üyesi İş Adamı Musa Ertaş, Ülkemizde bulunan akaryakıt istasyonlarının devletin ücretsiz vergi tahsildarı gibi çalıştıklarını söyledi.

Devletin akaryakıttan ciddi manada vergi aldığını ve bu nedenle akaryakıt istasyonu işleten iş adamlarının da devletin birer vergi tahsildarı gibi çalıştıklarını ifade eden PÜİS Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ertaş, gelir vergisi ve ÖTV’nin de büyük bir bölümünün akaryakıttan karşılandığını ifade etti.

Ülkemizde akaryakıt üzerinden Gelir Vergisinin % 7 sinin, Özel Tüketim Vergisinin ise % 52 sinin akaryakıt üzerinden karşılanır olduğunu kaydeden Ertaş, akaryakıt istasyonlarının ülkenin en önemli vergi tahsilatı yapılan merkezleri haline geldiğinin de altını çizdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.