banner461
banner195

Anadolu’nun Renkleri Bursa’da Buluşacak

Bursa Nevşehirliler Derneği Başkanı Mehmet Demirci, FİB Haber Merkezimizi ziyaret ederek Nevşehir'imizinde tanıtılacağı 1. Bursa Anadolu Günlerine davet etti.

Anadolu’nun Renkleri Bursa’da Buluşacak
18 Mart 2015 Çarşamba 17:50

banner143
banner134

 Bursa Nevşehirliler Derneği'nin de üye olduğu Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF), 30 Anadolu hemşehri derneğinin katılımıyla 1. Bursa Anadolu Günleri buluşmasına hazırlanıyor. 


Anadolu’nun tüm renklerinin bulaşacağı Bursa’da, 10 gün boyunca açılacak stantlarda 30 ilin kültürünün ve mahalli ürünlerinin tanıtılması hedefleniyor. 


16-25 Nisan 2015 tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan etkinlikle ilgili Nevşehir'e gelerek Nevşehir Gündemin adresi www.fibhaber.com u ziyaret eden Bursa Nevşehirliler Derneği Başkanı Mehmet Demirci,FİB Haber Genel Koordünatörü Fikret Çapacı'ya, Bildef 1. Bursa Anadolu Günleri organizasyonu davetiyesini sunarak programın içeriği ile ilgili bilgi verdi.


16 Nisan’da başlayacak olan 1. Bursa Anadolu Günlerinde stant açarak, Kapadokya gibi bir değeri üzerinde barındıran kadim medeniyetler şehri Nevşehir'in sahip olduğu zengin kültür ve tarihini gelen konuklara anlatacaklarını ifade eden Dernek Başkanı Mehmet Demirci, “1. si düzenlenecek etkinlikte Anadolu Günlerine üye dernekler açacakları stantlarda yörelerinin kültürlerini tanıtarak ürünlerini sergileyecek. Bursa Nevşehirliler Derneği olarak bizlerde bu etkinlikte stant açarak, Nevşehir’in kültürel değerlerini tanıtarak, kültürler arasında köprü kuracağız. Bu konu hakkında Başta Sayın Valimiz Mehmet Ceylan olmak üzere NTSO Başkanımımz Sayın M. Arif Parmaksız ve Belediye Başkanımız Hasan Ünver'i ziyaret ederek düzenlenecek olan organizasyonun davetiyesini sunarak, etkinlikle ilgili bilgi verdik.” dedi. 


Başkan Demirci , özellikle Nevşehir ve Kapadokya bölgesinin en çok takip edilerek izlenen haber mecrası olarak önemli bir misyon üstlenen FİB Haber.Com u da tebrik etmek istiyorum.Sürekli olarak sayfanız açık memleketimiz Nevşehir'den FİB Haber sayenizde bilgi alıyoruz.Başarılarınızın devamını diliyorum dedi.Bursa Nevşehirliler Derneği Başkanı Mehmet Demirci'nin ziyaretinden memnuniyet duyan FİB Haber Genel Koordünatörü Fikret Çapacı, “Birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duyguları içinde 30 hemşeri derneğinin katılımıyla 16-25 Nisan 2015 tarihleri arasında Anadolu’nun tüm renklerinin buluşacağı Bursa ilimizde düzenlenecek olan organizasyonla ilgili bizlerde FİB Haber Merkezi olarak ilimizin sahip olduğu zengin kültürel değerleri ve ürünlerini tanıtmak amacıyla Nevşehirliler Derneğimize yardımcı olup, üzerimize düşeni yapacağız.” diye konuştu. 


Bursa Nevşehirliler Derneği Başkanı Mehmet Demirci FİB Haber Merkezi Koordünatörü Çapacı'ya 1. Bursa Anadolu Günleri buluşmasına ait Dosyasını sunarak ziyarette günün anısına, birlikte fotoğaf çektirdiler.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.