banner461
banner195

Anma Programı Hafta Sonunda

Gazeteci Yazar İlhan Selçuk ve Karikatürist Turhan Selçuk, ölümlerinin 5. yıl dönümünde Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde anılacak.

Anma Programı Hafta Sonunda
17 Haziran 2015 Çarşamba 16:32

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Gazeteci Yazar İlhan Selçuk ve Karikatürist Turhan Selçuk, ölümlerinin 5. yıl dönümünde Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde anılacak.

11 Mart 2010 tarihinde ölen Karikatürist Turhan Selçuk ve 21 Haziran 2010’da ölen ağabeyi Gazeteci Yazar İlhan Selçuk için ilk tören, 21 Haziran 2015 Pazar günü Hacıbektaş ilçesinde mezarlarının bulunduğu Çilehane bölgesinde yapılacak. Selçuk ailesinin yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, çok sayıda seveni ve gazeteci arkadaşlarının katılmasının beklendiği tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Yapılacak olan konuşmalar ve saygı geçişinin ardından buradaki program çiçek bırakma ve lokma dağıtımı ile sona erecek.
Buradaki törenin ardından ise anma programı Hacıbektaş Veli Kültür Merkezi’nde devam edecek. Turhan Selçuk Karikatür Sergisi’nin açılışının da yapılacağı anma etkinlikleri çerçevesinde “Aydınlanma Sürecinde Selçuk Kardeşler” adlı bir panel düzenlenecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.