banner461
banner195

Arıkan İddialı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşkent kasabası Belediyesi kapanmadan önce üç dönem Belediye Başkanlık görevini yürüten Eğitmen Mustafa Arıkan, AK Partiden Nevşehir'e Milletvekili Aday Adayı olmasını bakın nasıl yorumladı...

Arıkan İddialı
19 Şubat 2015 Perşembe 22:21

banner143
banner134
 Gümüşkent Belediyesinde üç dönem belediye başkanlığı görevini yürüten Mustafa Arıkan, Ak Parti’den milletvekilliği aday adaylığı için başvurusunu geçtiğimiz günlerde yaptı.

Gümüşkent eski belediye başkanı Mustafa Arıkan, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde AK Parti'den Nevşehir milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.Arıkan, AK Parti il başkanlığına giderek resmi başvurusunu yaptı.

Arıkan, burada yaptığı açıklamada, Yeni Türkiye'nin yeni meclisinin 7 Haziran'da yeniden teşekkül edeceğini belirterek: "Bu yeni meclis yeni Türkiye'nin çiçeği burnunda başbakanımızın ve büyük usta sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'nin yeni temellerini atacaklardır.
Bu açıdan bu seçimi çok önemsiyoruz. Elbetteki yeni Türkiye dediğimiz zaman 2002'den buyana bu hükümetin yapmış olduğu icraatlar bunların teminatı olduğu için, daha iyiye daha güzele götüreceğinden hiçbir şüphemiz olmadığından dolayı diyoruz ki yeni Türkiye, yeni işlemler ve Türkiye'nin daha iyi bir yere gelmesi meselesidir.Biz Türkiye sevdalısıyız. Türkiye'nin meseleleriyle bu kadar uğraşan başbakınımızın ve cumhurbaşkanımızın önünü açmamız lazım. Allah'ın izni ile bu meclis 400 kişi ile gidecektir." dedi.


Tecrübeli bir siyasetçi ,Eğitimci, ve ticaret adamı olarak Nevşehir'in bütün sorunlarını ve  çözüm yollarını çok iyi bildiğini ifade eden Arıkan: "Elbetteki Türkiye bizim sevdamızdır. Nevşehirimizde Türkiye'nin içinde bir parça. Biz Nevşehirliyiz: Nevşehir milletvekili seçileceğiz. O bakımdan Nevşehir'i çok sevdiğimizden dolayı Nevşehirin meselelerini önemsiyorum. Gidecek olan milletvekilimiz de Nevşehir'in meselelerinin üstesinden gelmesi bakımından  Nevşehirimiz için de bu seçimin çok büyük önemi var.

Eğer Rabbim nasip eder seçilirsem, 
Nevşehir'in sorunlarını bir bir halledeğime inanmanızı istiyorum.  Nevşehir in sorunlarını çok iyi biliyorum. Benim gerek memuriyet, gerek ticaret, gerek siyaset hayatım Nevşehir de geçti. Vatandaşın sorunlarıyla ilgilenmekle geçti. O bakımdan Nevşehirin sorunlarını çok iyi biliyorum. Biz bilgi ve tecrübelerimizle öncelikle Nevşehirin sorunlarına çare olmaya çalışacağım" dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Biz ne seçimler gördük guzuuum oyle iddaliyim falan filan diyenler simdi piyasada yok !!
Avatar
piyasa dedigin - 3 yıl önce
Kardeş gumuskent gumuskent yapan adam bu adam Alllah razı olsun hizmeti yapan bu adam millete hizmet eden adam bu adam piyasa dediğin yedirip içirmek yemek değil koltuk sevdalısı olmak değil hizmet yapabilmek.. Bu adama güveniyorum. Çıkarsa çok güzel işler yapar eminim.. Hayırlısı olsun inşallah nevsehir için va vatan için öncelikle
Avatar
Kıssadan hisse - 3 yıl önce
Tecrübeler elde edilirken bedeller ödenmiştir. Başarılar bedellere bağlıdır. Bedel ödemeden elde edilen yükselişler köpük gibidir. Gücünü koltuğundan alanlar da işte bunlardır. Koltuk altlarından gittiğinde kelaynak kuşlar gibi kalırlar. Halbuki, koltuğuna güç katan kimselerin, koltuk altlarından gittikten sonra daha da itibar sahibi oldukları görülür.
Kavakla-Kabağın sohbeti, hak etmediği halde imkan veya fırsat sahibi olanların durumunu anlatmaya yetecektir.
On yılda yirmi–otuz metre büyüyen “Kavak” aheste aheste rüzgarla birlikte dalgalanırken, kavağın dibine ekilen “Kabak” iki ay içerisinde kavağın boyuna ulaşır. Başlarlar birlikte sohbet etmeye. Kabak hava atar, çaka satar kavak ağacına, kavak ağacının sorduğu “ne kadar zamanda benim boyuma kadar büyüdün” sorusuna kabak cevap verir kasılarak “elbette iki ayda” diye. Kavak ağacı kendinden emindir, kendisinin on yılda kat ettiği mesafeyi kabak bitkisinin iki ayda nasıl kat ettiğini düşünür bir taraftan. Bu arada yaz ayları geçer, son bahar gelir. Kabağın yaprakları dökülmeye, yem yeşil olan sapı sararmaya ve solmaya başlar. Yavaş yavaş aşağıya doğru kısalmaya başlar kabak. Karşılaştığı durumdan rahatsız olan kabak, daha önce birlikte sohbet ettikleri kavak ağacına sorar bu durumu, der ki “ne oluyor bana, kısalıyorum, sararıyorum ve kayboluyorum, nedendir bu” diye. Kavak ağacı kendinden emin ve omurgalı duruşuyla cevap verir birkaç ay birlikte yaşayıp sık sık sohbet ettikleri arkadaşı kabağa, “Kabak kardeş, sen benim on yılda geldiğim yere iki ayda geldin, iki ayda gelinen yerden iki ayda da gidilir” diye.
Layık olmayana hak etmediği değeri vermek, o kimseyi şımartır. Layık olmayan kimseye haketmediği makamı vermek sadece şımarıklık meydana getirmez, bulunduğu makamı istismar etmesine, makam üzerinden hesap peşinde koşmasına, makamı hesabına sermaye yapmasına neden olur. Hak etmediği makam nedeniyle gördüğü saygı kendisini kabağın durumuna dönüştürür. Koltuk altından gidince kendisine gösterilen yapmacık ilgi de ortadan kalkar. İtibar gider. Kabağın misali çabucak elde ittiği yerden aynı hızla çeker gider. Ama kavak hala ayaktadır ve kendinden emin bir şekilde dalgalanır. Çünkü kat ettiği mesafe kendisine aittir. Bu mesafeyi elde ederken bedel ödemiş, gayret göstermiş ve alın teri dökmüştür.
Avatar
Mustafa Akyüz - 3 yıl önce
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Avatar
bi taraf - 3 yıl önce @piyasa dedigin
gümüşkente ne icraatlar yaptı bi anlat ta bilelim bilsinler. mesela ne yaptı anlat. alabalık tesisini kimlere verdi o ne yapıldı bi anlatın da bilsinler.
Avatar
kim bu adam - 3 yıl önce
kim bu adam öz nevşehirliyim bu adamı hiç tanımıyoz fevzi karacamı yoksa
Avatar
Baydın Artık... - 3 yıl önce
Biraz köyde başkan diye saygı gösterenler vardı şimdi o da kalmayacak git sen emekli ol artık
Avatar
gulsehirli - 3 yıl önce
Hayırlı olsun durmak yok yola devam