banner461
banner195

Aşırı Yüklü Traktör ve Kamyonlar Trafikte Tehlike Saçıyor

Nevşehir'de hasat döneminin başlamasıyla birlikte Aşırı Yüklü Bir Traktör ve Kamyonlar özellikle akşam saatlerinde Trafikte Tehlikeli Anlar Yaşanmasına Neden oluyor.

Aşırı Yüklü Traktör ve Kamyonlar Trafikte Tehlike Saçıyor
21 Temmuz 2015 Salı 23:05

banner143
banner134
Nevşehir'de hasat döneminin başlamasıyla birlikte özellikle Nevşehir ,Aksaray, Ankara, Konya ve Adana yollarında trafik felç oluyor.

Nevşehir'de harman zamanı yollarda saman ve balya yüklü kamyonlar ve traktörlere dikkat edilmesi istendi.  Yine  ilçe yolunda seyir halinde olan saman yüklü kamyonlar,trafikte seyir halinde olan  sürücülere zor anlar yaşatıyorlar. Aşırı yükleme sebebiyle kasasında büyük bir yükseklik oluşan kamyonların yüklerinin üzerlerinin branda veya çadır tarzı örtülerle kapatmamaları nedeniyle hem yola saçılan yükler hem de trafikte seyreden yüklü aracın devrilme tehlikesi nedeniyle olumsuz görüntülerin yaşanmasına neden olurken bir diğer sorun da özellikle Kayseri, Aksaray, Niğde ve Kırşehir yolunda görülmeye başlanan traktör yoğunluğu.Trafikte seyir halinde olan ve genelde tedbirsiz e uyarıcı lambaları çoğu zaman çalışmayan tarım araçlarına bir de yakıt tasarrufu için ilave edilen 3 veya 4 römork eklendiğinde solama yapan araçlar büyük tehlike yaşıyorlar. Sürücüler bu konularda yetkililerin bir an evvel tedbir almalarını aksi halde oluşabilecek kazalarda can kaybı yaşanabileceğine dikkat çektiler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.