banner461

Avanos AK Parti Sandık Eğitim Toplantısı Düzenledi

AK Parti Avanos İlçe Başkanlığı tarafından Avanos Hilton Otelde Sandık Görevlilerini Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

banner503
Avanos AK Parti Sandık Eğitim Toplantısı Düzenledi
05 Ağustos 2014 Salı 10:28

banner143
banner134

 AK Parti Avanos İlçe Başkanlığı tarafından Avanos Hilton Otelde Sandık Görevlilerini Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Toplantıya AK Parti İl Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı Edip AVŞAR, İlçe Başkanı Serkan FERALAN,İl Genel Meclis Üyesi Şaban TOPUZ, İl Genel Meclis Üyesi Fatma PARMAKSIZ, Belediye Meclis Üyeleri İlçe seçim işleri başkanı, ilçe yönetim kurulu üyeleri,Gençlik Kolları Başkanı,Belde Başkanları,Mahalle Başkanları , Sandık Görevlileri ve Müşahitler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Avanos AK Parti İlçe Başkanı Serkan FERALAN: “ Milletimiz statükocu ve vesayetçi yapılara ve bunlara destek olan siyasi partilere rağmen değişim iradesini büyük bir çoğunluk ve kararlılıkla her zaman ortaya koymuş ve sürdürmüştür. İstikrarına ve istikbaline her zaman sahip çıkan aziz milletimiz 8 seçimde olduğu gibi yine 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi iradesine, geleceğine ve birliğine sahip çıkarak Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’ne çıkartacaktır. Tarihinde ilk defa milletin kendi Cumhurbaşkanını seçeceği önemli güne az bir zaman kaldığını belirti. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürdüklerini, bugün verilen sandık eğitim toplantısı ile de sandık görevlilerin, seçim günü sandık başında neler yapması gerektiği konusunda bilgi sahibi olduklarını söyledi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı Edip AVŞAR: “10 Ağustos’a kısa bir zaman kaldı. Biz teşkilatlar olarak çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milli birliğini temsil eden Cumhurbaşkanını ilk defa doğrudan kendisi seçiyor. Bu tarihi bir olaydır. Bu tarihi seçim, anayasadan, kurumların işlevine, toplumsal barıştan, Türkiye’nin dünya siyasetindeki rolüne kadar, her alanı dönüştürecek bir devrimdir. Bu anlamda tarihi önem taşıyan bu seçimde, sandık görevlilerimizin büyük sorumlulukları bulunmaktadır. Her zaman ifade ediyoruz. Demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Bunun için sandık namustur. Bir siyasi parti sandıklara sahip çıkamıyorsa sandıkları gözetim altında tutamıyorsa vatandaşın verdiği oyun sandıkta kaybolmasına, çalınmasına göz yumuyorsa o siyasi parti daha en baştan kaybetmiştir. Bir oy deyip geçmeyeceğiz, bir oy çok önemlidir. Onun için sandığa ve oylara sahip çıkacağız. Şimdiden sizlere çalışmalarınız da başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından katılımcılara Sandık Eğitimi konulu Slayt gösterimi sunuldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.