banner461
banner195

Avanos Halkı Tedirgin

Avanos’ta sürekli kazalara neden olan kavşak vatandaşı isyanın eşiğine getirdi. Yaralanmalı ve ölümlü kazalara neden olan kavşakla ilgili hiçbir çalışma yapılmamasına tepki gösteren vatandaşlar kazalara karşı önlem alınmasını istedi.

Avanos Halkı Tedirgin
05 Şubat 2014 Çarşamba 09:45

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Avanos’ta sürekli kazalara neden olan kavşak vatandaşı isyanın eşiğine getirdi.

Yaralanmalı ve ölümlü kazalara neden olan kavşakla ilgili hiçbir çalışma yapılmamasına tepki gösteren vatandaşlar kazalara karşı önlem alınmasını istedi.

Yerel seçimler öncesi bu alanla ilgili sağlıklı bir proje hazırlanması için imza toplayan vatandaşlar adına açıklamalarda bulunan Salih İlliez, “Bu kazalar ne kaderimiz nede alın yazımızdır” , bu kazalar düpedüz idarecilerin duyarsızlığındandır. Bu bölgede olması gereken iki adet alt üst geçit yıllardır neden yapılmamıştır. Bir takım siyasi çıkar gruplarının isteklerine boyun eğip buralardan nemalanan yetkili ve sorumlu kişiler bu ölümlerin gerçek sorumlularıdır" diye konuştu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Yıllardır bu ölüm yolunun aramızdan çekip aldığı genç yaşlı canlar yüz civarındadır. Avanos gibi küçük bir ilçede bu oran ciddi bir kayıptır. Yerel yönetimin ve bu konuda yetkisi olan kişilerin önlem almaması, gerekli düzenlemeyi yapmamaları da ayrıca soru işaretidir. Sokak başlarına duvarlara çiçek döşeyen, ırmak kenarının görselliğine önem veren belediyemiz, can ve mal güvenliğine dair hemen önlem alması ve bu sorunu çözmüş olması gerekirken bu can yakan yürek burkan mesele ile ilgilenmemiştir. Bizler Avanos halkı olarak bu konunun bir an önce gündeme alınmasını ve bir daha büyük bir acı yaşanmadan bu sorunun çözülmesini talep ediyoruz. Ayrıca bu güne kadar çevre yolunda meydana gelen kazaları görüp bilip elinde yetkisi olmasına rağmen çözüm üretmeyen yetkilileri de kınıyoruz"


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vatandaş - 4 yıl önce
avanos merkezde bulunan ve ırmağın karşısına geçmek için yerli ve yabancı insanların daracık köprüde yaptıkları cambazlığa ve korkuya ne dersiniz. madem köprüyü genişletemiyorsunuz yanına bir tane daha yapın bari. peki buna ne demeli?
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
belediyenin parktan başka bir icratı yok oda agactan ıbaret dunyada su sıkıntısı yasıor agac ekılıor yapacak şeyleri yap köprü yap toki yap iş olanaklarını çek buraya bide sık sık su kesılıor elektırık kesılıor