banner461
banner195

Avanos Uluslararası Kızılırmak Yarı Maratonu Yapılmayacak

Avanos Belediyesince Kızılırmak Kültür Ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Uluslararası Kızılırmak Yarı Maratonu bu yıl yapılmayacak.

Avanos Uluslararası Kızılırmak Yarı Maratonu Yapılmayacak
07 Mayıs 2014 Çarşamba 19:40

banner143
banner134

 Bugün toplanan Avanos Meclisi gündemlerindeki Uluslararası Yarı Maratonu etkinliğin bu yıl yapılıp yapılmamasını oyladı.Ak Parti gurubundan söz alan Fatih Çekgeloğlu “Bu maratonun yapılması gerektiğini ve Avanos’a çok büyük bir katkı sağladığını söyledi. Çok uğraşlarla çabalarla bu etkinliği Avanos’a kazandırdıklarını kaydetti. Bir çok ulusal tv ve gazetede yer alan etkinliğin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Bu etkinliğin 50 bin lira gibi bir maliyeti olduğunu ve bir belediye için yüksek bir meblağ olmadığını söyledi. Avanos’un reklam ve tanıtımına çok büyük bir etki sağlayan maratonun yapılmasını rica ederim” dedi. Chp gurubundan söz alan Av. Suat Öztürk ise “Yönetim olarak belediye hizmetlerini ön planda tutmak istediklerini ve maratonun yapılmaması yönünde görüşünün olduğunu söyledi. Yapılan oylamada yedi (7) oya karşı beş (5) oyla etkinliğin bu yıl yapılmaması kabul edilmiş oldu.

Bu meclis kararıyla Avanos Kızılırmak Uluslararası Yarı Maratonu bu yıl yapılmayacak. Önümüzdeki yıllarda nasıl bir karar alınacağı ise şuan için bilinmiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet - 4 yıl önce
aferin devam. chp zihniyeti bu işte. kafalari ancak bu kadar çalişiyor. tanitim mi o da ne. ne ihtiyaci var avanosun tanitima!!!
Avatar
milliyetci muhafezakar - 4 yıl önce
Avanos esnafı akp ye kızıyordu iş yok diye vah vah
Avatar
emin - 4 yıl önce
Ben simdiye kadar bu maratonu hiç duymadım. Avanos belediyesine bu kadar borç bırakmış bir yönetimden sonra bu yönetim kılı kırk yarıyor.
Avatar
Avanoslu Sahit - 4 yıl önce
10 yıllık ödenmeyen ve mahkemeye intikal etmiş olan işçi alacakları ve öncelikli belediye hizmetlerine kaynak önceliği sağlamak için 50 bin liranın birkaç afrikalıya verilmemesinin daha uygun olduğu kararı alındı
Avatar
Nihat Tatlı - 4 yıl önce
Çok büyük yazık etmişsiniz, ben geçen yıl bu maratona darıca dan katıldım ama üstünden 1 yıl geçti ve ben Nevşehir'i Avanos u Kızılırmak'ı anlata anlata bitiremeden, siz böyle bir reklamı milyonlar verseniz yapamazsınız, ak parti li meclis üyelerine göstermiştir oldukları çabalar dolayı da ayrıca Teşekkürler.
Avatar
Mehmet - 4 yıl önce
belediye için 50 bin lira yüksek meblağ değilmiş bu yüzden 10 yılda işçilerin parasını ödeyememiş :) akp li meclis üyesinin biri biz eski yönetimden 8 aylık işçi borcuyla aldık dedi. 10 yıllık borçla bıraktık diyemedi :) seyhan duru başkana bunu bir sormak lazım 8 aylık işçi borcu bıraktığın doğru mu diye