banner461
banner195

Avanos’ta TOKİ Bilmecesi

Nevşehir’in Avanos ilçesinde tıpkı Gülşehir ve Derinkuyu ilçelerinde olduğu gibi TOKİ Konutları konusunda belirsizlik hakim.

Avanos’ta TOKİ Bilmecesi
13 Mayıs 2014 Salı 17:32

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Avanos ilçesinde tıpkı Gülşehir ve Derinkuyu ilçelerinde olduğu gibi TOKİ Konutları konusunda belirsizlik hakim.

Avanos ilçesinde iki dönemdir Ak Partili Belediye Başkanının görev yapması itibariyle bu dönem içerisinde bir türlü hayata geçirilemeyen, Ak Partili Avanos belediye başkanı Mustafa Körükçü’nün son döneminde harekete geçilen TOKİ Konutları konusunda belirsizlik sürüyor.

İlçe halkının büyük bir bölümü “Ak Partili bir belediye başkanının iktidarın bütün gücünü arkasında hissetmesine rağmen yaptıramadığı Toplu Konut Projesini CHP’li bir belediyenin nasıl yaptıracağını?” soruyor.

Seçimlerin ardından geçen sürede Cumhuriyet Halk Partili belediye Başkanı İsmet İnce’nin toplu konut projesi hakkında ele avuca gelir bir açıklamada bulunmaması da ilçenin konut ihtiyacının karşılanması yönündeki beklentiler açısından endişe uyandırıcı olarak değerlendiriliyor.

Konuyu sorduğumuz Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Çelik, Ak Partili Avanos belediye başkanı Mustafa Körükçü döneminde gündeme alınan ve alt yapı çalışmaları gerçekleştirilen TOKİ konutları konusunda bir belirsizliğin olduğunu dile getirdi.

Avanos ilçesinde sadece esnafın değil tüm Avanos ilçe halkının yeni konut ihtiyacının bulunduğunu belirten Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Çelik, ilçe halkının yeni konut ihtiyacının bulunmasına karşın önümüzdeki günlerde toplu konut konusunda belirsizliklerin ortadan kalkmasını beklediklerini dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kızılırmak Gazetesi - 4 yıl önce
kemal abi belirsizlik olduğunu söyleyip internet haber sitelerine demeç verene kadar gidip te belediye başkanı ile görüşsen olmaz mı? hem kendi gazetende yazarsın neticesini