banner461
banner195

Avanos'ta Uçurtma Şenliğine Büyük İlgi

JCI Kapadokya tarafından " Haydi Çocuklar Doğaya"sloganıyla düzenlenen geleneksel uçurtma şenliği Avanos'ta gerçekleştirildi.

Avanos'ta Uçurtma Şenliğine Büyük İlgi
28 Nisan 2014 Pazartesi 18:10

banner143
banner134

JCI Kapadokya tarafından " Haydi Çocuklar Doğaya"sloganıyla düzenlenen geleneksel uçurtma şenliği Avanos'ta gerçekleştirildi. Çocukların evlerinden özellikle de bilgisayar başından uzaklaşmasını sağlayarak doğayla kucaklaşmasını ve geleneksel oyunların çocuklar tarafından öğrenilerek yaşatılmasını amaçlayan etkinlikte yüzlerce çocuk aileleriyle birlikte uçurtma uçurup oyunlar oynadı. Şenlikte, aileleriyle birlikte uçurtma uçurma çabasındaki çocukların heyecanları ortaya görülmeye değer görüntüler çıkardı.

 
Uçurtması olmayan çocuklara uçurtma da dağıtılan şenlikte halat çekme, çuval içinde koşu, kaşıkla ağızda yumurta taşıma gibi oyunlar oynandı. Çocukların eğlenceleri Dj party, palyaço ve yüz boyama gibi diğer etkinliklerle katlanarak arttı.

Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce'nin de alana gelerek çocukların sevincini paylaştığı şenliğe katılanlara sucuk-ekmek ikramı yapıldı.  Uçurtma şenliğinin yapıldığı alan yakınlarından geçen turist grupları da şenliğe gelerek bu büyük eğlenceyi kameralarıyla görüntüledi.

Şenlikte en yükseğe çıkan uçurtma, en ilginç uçurtma, en büyük uçurtma gibi kategorilerde ve yapılan yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Avanos Gazetesi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.