banner461
banner195

Bakan Avcı: "Kapadokya’da İncelemelerde Bulundu"   

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kapadokya'nın başkenti Nevşehir'in turistik yörelerinde incelemelerde bulundu.

Bakan Avcı: "Kapadokya’da İncelemelerde Bulundu"   
16 Ağustos 2016 Salı 21:24

banner143
banner134
Hacı Bektaş Veli Anma etkinlikleri programına katılmak üzere Nevşehir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kapadokya Bölgesinde gezi ve incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İlk olarak Nevşehir'in Uçhisar beldesi Güvercinlik mevkiinde incelemelerde bulundu. 

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, beraberinde Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti İl Başkanı M.Ali Tanrıver, İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Kadın Kolları Başkanı Nihal Kutlar, Uçhisar beldesinin Güvercinlik mevkiinde incelemelerde bulundu.

Daha sonra Göreme beldesindeki Açık Hava Müzesinde yer alan Karanlık Kiliseyi ziyaret eden Avcı, müzeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerle de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Avanos ilçesinde bir çanak atölyesinde çanak yapımını izleyen Bakan Avcı yapılan bir çanağı imzaladı. Çanak atölyesini gezen Avcı’ya daha sonra gazeteci Metin Yıldırım, Avanos Taş köprüde Türk Bayrağı ile geçiş yapan gençlerin fotoğrafını Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya takdim etti.

Avcı son olarak Avanos ilçesindeki Kapadokya Müzesi inşaat alanını da ziyaret ederek, sürdürülen çalışmalara ilişkin olarak bilgiler aldı.

Ziyarette Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil , Nevşehir Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici'de hazır bulundu.

Bakan Avcı: "Tüm Dünya İnsanlığını Kapadokya’ya Davet Ediyoruz"   

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Uçhisar Beldesinde bulunan güvercinlik vadisini ziyaret etti. Burada Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’den bölge hakkında bilgiler alan Bakan Avcı kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlarla da fotoğraf çektirerek bir süre sohbet etti. Bakan Avcı burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye turizminin yeni destinasyonlara ihtiyacı olduğunu ve bu yönde de çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Bakan Avcı, Türk turizminin 2016 yılında sıkıntılı bir süreç yaşadığını belirterek, bugünün sıkıntılarıyla Hacı Bektaş Veli’nin yaşadığı dönemindeki sıkıntıların benzediğini belirterek, "2016 Türk turizmi bakımından sıkıntılı bir yıl oldu. Aynı zamanda pek çok ders çıkardığımız bir yıl oldu. Türkiye’nin sadece belli ülkelere ve belli turizm ürünlerine yönelik ülke olmaktan çıkarılması ve sahip olduğu potansiyeli bütün dünyaya tanıtacak yeni bir turizm stratejisi geliştirmemiz gerektiğini öğrenmiş olduk. Önümüzdeki dönemde Rusya ve Almanya başta olmak üzere var olan turist akımımızı farklı ülkelere de yaymak durumundayız. Japonya, Çin, Hindistan, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Latin Amerika şimdi hedef pazarlarımız arasında. Daha çok üst gelir gruplarının ilgi duyduğu kültür turizm alanlarımızı daha iyi tanıtmamız korumamız ve işletmemiz gerekiyor. Kapadokya bu kapsamda en öncelikli bölgelerimiz arasında. Vatandaşımızın da turist ağırlama konusunda belli hassasiyetleri mutlaka gözetmesi gerekiyor. Turistlere nasıl davranmamız gerektiğini, turizmi daha ileri noktalara taşımak için nasıl davranmamız konusunda hassas olmamız gerekiyor” dedi.

Bakan Avcı: "Tüm Dünya İnsanlığını Kapadokya’ya Davet Ediyoruz"

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı tüm dünya insanına seslenerek Kapadokya bölgesini ziyarete davet etti. Bakan Avcı, “Bütün dünyaya çağrıda bulunuyoruz. Gelsinler buraları görsünler, burada herkesin zamanına göre 1 günlük turlar da var, 12 günlük turlar da var. Burada çok zengin bir turizm potansiyeli var. İç ve dış turizm bakımında burası bir cazibe merkezi. Özellikle Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız tatillerini buralarda geçirsinler hem sılayı rahim yapsınlar hem iş arkadaşlarına burayı daha iyi tanıtsınlar” şeklinde konuştu.Bakan Avcı, Kapadokya’yı gezdi
Bakan Avcı, Kapadokya’yı gezdi
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.