banner461
banner195

Bakanlık Destek Vermeyince

Kültür ve Turizm Bakanlığının belediyelerin festival adı altında yaptığı etkinliklere desteğini çekince Nevşehir’de belli başlı sadece 3 festival etkinliği kaldı.

Bakanlık Destek Vermeyince
26 Haziran 2014 Perşembe 17:54

banner143
banner134

 Bakanlık Destek Vermeyince

NEVŞEHİR(MHA) Kültür ve Turizm Bakanlığının belediyelerin festival adı altında yaptığı etkinliklere desteğini çekince Nevşehir’de belli başlı sadece 3 festival etkinliği kaldı.

Birkaç yıl öncesine kadar kültür ve turizm bakanlığından destek alıp çeşitli adlar altında festival düzenleyen belediyelerin birçok alanda olduğu gibi kültürel alanda da bu tür kaynakları har vurup harman savurması nedeniyle artık bakanlık bu tür etkinliklere desteğini çekti. Hal böyle olunca Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de bu tür etkinliklerin birçoğu tarihe karıştı. 
“Hacıbektaş Veliyi Anma Törenleri “ adı altında her yıl 16-18 Ağustos tarihleri arasında, 3 gün süre ile Hacıbektaş İlçesinde törenler yapılmakta. Törenler içerisinde Bektaşi Kültürüne yönelik bilimsel ve toplumsal etkinlikler yapılmaktadır. Bu törenlere yurt çapından geniş katılım oluyor. Her yıl bağ bozumunun yapıldığı zamana rastlatılan 3 günde üzümcülük ve şarapçılığı tanıtmaya yönelik etkinlikler Ürgüp ilçesinde düzenlenmekte. Bu etkinlikler içerisinde yarışmalar ve müzik gösterileri yer almakta.  Son olarak yine ayakta kalmayı başaran bir diğer festival ise Nevşehir merkeze bağlı Kaymaklı kasabası Kaymak Festivali...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
GÜMÜŞKENT PEKMEZ FESTİVALİ - 4 yıl önce
gumuskent pekmez festivalini unutmayalım...