banner461
banner195

Bas bas Bağırıyoruz Ama …

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ilimizin eğitim yatırımları konusunda arzu edilen düzeyde bulunmadığını, konunun kendileri dışında kimse tarafından da dile getirilmemesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

Bas bas Bağırıyoruz Ama …
26 Mayıs 2014 Pazartesi 18:24

banner143
banner134

 Nevşehir’e Eğitim Yatırımı İçin Yeterince Para Gelmediğini Söyleyen Uğur,

Bas bas Bağırıyoruz Ama …”

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ilimizin eğitim yatırımları konusunda arzu edilen düzeyde bulunmadığını, konunun kendileri dışında kimse tarafından da dile getirilmemesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir’deki eğitim camiasının ciddi sıkıntılarla karşı karşıya bulunduğuna dikkat çeken Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 14 Haziran 2014 tarihinde bütün okul müdür ve müdür yardımcılarının boşa çıkacağını ve kimin nerede görev yapacağının da belirsiz olması nedeniyle ciddi bir tedirginliğinde eğitim camiasında hakim olduğunu ifade etti.

Eğitim camiasının dershaneler kanunu ile ilgili de sıkıntılar yaşadığını vurgu yapan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Uğur, “Eğitim camiamız yeni çıkan kanun değişikliği ile ciddi sıkıntılar içerisinde. Dershaneler kanunu da bir başka sıkıntı. Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde eğitimci kadromuz sıkıntılı. Zira 14 Haziran 2014 tarihinde bütün okullarımızdaki müdür ve müdür yardımcılıkları kadroları boşa çıkarılıyor. Kimin nerede görev yapacağı belirsiz. Bir diğer konu ise devletin uygun gördüğü eğitim yatırımları dışında ilimize eğitim yatırımı gelmiyor. Nevşehir torpilli olsun istiyoruz ama devletin uygun gördüğü yatırımların dışında yatırım ve para gelmiyor ne yazık ki ilimize. Bu konuyu sık sık gündeme getirip bas bas bağırıyoruz ama bu konuyu başka kimse de dile getirmiyor” ifadelerinde bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sendikasız - 4 yıl önce
demekki sayın başkanım..''....sıkıntı...ama...bas bas bağırmak...'' la bu işler olmuyormuş. başka şekilde çalışmak lazımmış
Avatar
SESİ ETKİSİZ OLURSA - 4 yıl önce
seni kimse dikkate almazsa istediğin kadar bas bas bağir. ancak ağzini yorarsın
Avatar
Uğursuz - 4 yıl önce
zaten sizin i̇deoloji̇ni̇zde var bağirmak zorbalik yapilanlari takdi̇r etmi̇yorsunuz fati̇h projesi̇ni̇ sevmi̇yorsunuz eleşti̇ri̇yorsunuz utanmadan yatirim az di̇yorsunuz bi̇raz daha bağirin si̇zi̇n bağliğiniz i̇kti̇dari deği̇şti̇rmek si̇zde bi̇li̇rsi̇ni̇zki̇ bugune kadar hi̇ç bi̇r yetki̇li̇ni̇n gi̇tmedi̇ği̇ yerlere i̇l müdürü gi̇di̇yor....
Avatar
Eğitimci - 4 yıl önce
daha çoookkk bağıracağın zamanlar gelecek.birde bağırmakla bu işlerin olmayacağını anlasaydın eyiydi...