banner461
banner195

Başkan Erdoğdu’nun Tatlı Telaşı

Son yıllardaki yapılaşma ile Nevşehir’in adeta yapışık beldesi haline gelen Nar kasabasında belediye başkanı Ali Erdoğmuş belde de yatırımların yapılmasından tutunda, beldenin turizm değerlerinin öne çıkarılmasına kadar bir konuda engel teşkil eden SİT sorununun aşılması için yoğun bir çalışma sergiliyor.

 Başkan Erdoğdu’nun Tatlı Telaşı
04 Aralık 2014 Perşembe 17:25

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Son yıllardaki yapılaşma ile Nevşehir’in adeta yapışık beldesi haline gelen Nar kasabasında belediye başkanı Ali Erdoğmuş belde de yatırımların yapılmasından tutunda, beldenin turizm değerlerinin öne çıkarılmasına kadar bir konuda engel teşkil eden SİT sorununun aşılması için yoğun bir çalışma sergiliyor.

Başta Kültür ve Turizm Başkanlığı olmak üzere beldeki SİT bölgesinin daraltılması ve yeni imar çalışmalarının yapılabilmesi için bakanlıklarda mesai harcayan Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş’un bu çabalarından beldenin önemli kazanımlar elde etmesi bekleniyor.

Keza, yıllardır hep dile getirilen beldedeki turizm potansiyelinin öne çıkarılması aşamasında da bu çalışmanın önemi büyük.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kim - 3 yıl önce
ugüzel insan sağol çok uğraşıyon ama mehmet çiçek ve osman duymşunda çok emeği var
Avatar
kerem - 3 yıl önce
Doğru kendi yerleri sit alanında bakanlıkta ondan kopturur sitden çıkarım diye örnek leri var
Avatar
hı hı - 3 yıl önce
sit alanları turizme engel gibi gösterilmiş haberde ama sit olmasa insanların aç gözlülükle doğal güzelliklere saldırması engellenemez.
Avatar
sebebi belli - 3 yıl önce
maksat turizmin önünü açmak değil siti kaldırıp özel idarenin arkasını imara açmak eee operasyon tamam zenginler toplamıştır şimdi oradan arsaları.
Avatar
narşehir - 3 yıl önce
yakında nevşehirin adı narşehir olacak bence nevşehirli nar belediyesinin kanunun verdiği haktan fazla imara açtığı alanları durdurmalı yoksa nevşehir narşehir olacak. nevşehirlinin arsasını imara açmaya gerek kalmayacak çünkü narşehir fazlasıyla kanuna aykırı imara açıyor.
Avatar
sabri,karaca - 3 yıl önce
nardaki.şit.allanlarının.kalkması.narın.gelleceyi.içiniyi.olur..turizimden...baskanda..narlı..elbet.mülkü..olacak...
Avatar
doğrucu davut - 3 yıl önce
ı. derece doğal sit alanında olan yerlerin sitten çıkarılması o kadar kolay değil, hak için çalışanlarda var bu ülkede