banner461
banner195

Başkan Karaaslan'dan Dünya Çevre Günü Mesajı

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm vatandaşların Dünya Çevre Gününü kutladı

Başkan Karaaslan'dan Dünya Çevre Günü Mesajı
06 Haziran 2014 Cuma 21:38

banner143
banner134

 

BAŞKAN KARAASLAN'DAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

Dünya Çevre Günü Mesajı

5 Haziran 1972 tarihinde, kirlenen dünya ve onun insanlığa sunduğu tehditlere vurgu yapmak amacıyla ilan edilen ‘Dünya Çevre Günü’ kutlu olsun. Çevre, tüm insanlık için yaşamsal öneme sahiptir. İnsanlığın ortak meselesi olan çevreyi koruma görevi sadece kurumlara bırakılamaz. Çevreyi korumak, tüm bireylerin şahsi ve toplumsal görevidir. Sanayileşmenin, küresel ısınmanın ve nüfus artışının hızla ilerlediği dünyamızda çevreye karşı duyarlı olmak görevimizdir. Doğanın güzelliklerini korumak ve çevre kirliliğini önlemek tüm insanlığın ortak vazifesidir. Bu vazife kapsamında Uçhisarımız’daki vadilerimizi, doğal değerlerimizi ve bunlar gibi çevre hazinesi olan alanları muhafaza etmek ve gelecek nesillerimize taşımak önem arz etmektedir.

Anayasanın 56. Maddesinde hüküm altına alınan “Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı ile çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek” ödevini bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu bağlamda 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutlar, tüm çevre ve doğa severlere saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

                                                                                                Ali KARAASLAN


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.