banner461

Bekir Bozdağ, Nevşehir'den ABD'ye seslendi!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcücü Bekir Bozdağ, AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katıldı.

banner503
Bekir Bozdağ, Nevşehir'den ABD'ye seslendi!
12 Şubat 2018 Pazartesi 18:35

banner143
banner134
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Artık Türkiye'yi sınamaktan ve sabrını test etmekten vazgeçin. Türkiye'yi iknaya gelmeyin. Gidin eğittiğiniz donattığınız silah verdiğiniz lojistik destek sağladığınız terör örgütleri ile ilgilenin onlara verdiğinizi silahları toplayın bir daha vermeyin, 'Türkiye’ye karşı terörist eylem yapmayın' deyin." dedi.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen, AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları Olağan Genel Kurulunda konuşan Bozdağ, ABD'li yetkililerin Türkiye'ye ikna için gelmemelerive  terör örgütüne verilen silahların toplanması için çalışma yapmaları gerektiğini söyledi.

Bazı ABD'li askerlerin de teröristlerle fotoğraf çektirdiğini ve bunu paylaştığına dikkati çeken Bozdağ, bu paylaşımların Türkiye'ye aba altından sopa göstermek olduğunu ifade etti.

TÜRKİYEYİ OYALAMAKTAN VAZGEÇİN
Bozdağ daha sonra şöyle devam etti: "Artık Türkiye'yi sınamaktan ve sabrını test etmekten vazgeçin. Türkiye'yi iknaya gelmeyin. Gidin eğittiğiniz, donattığınız, silah verdiğiniz, lojistik destek sağladığınız terör örgütleri ile ilgilenin, onlara verdiğinizi silahları toplayın, bir daha vermeyin, 'Türkiye’ye karşı terörist eylem yapmayın' deyin. Bazı ABD askerleri PYD'li teröristlerle foto paylaşıp açıklama yapıyor. Bunlar bizi tanımıyor, aba altından sopa gösteriyor. Türkiye aba altından da üstünden de sopa gösterilecek bir ülke değildir. Dün de değildi, bugün de değildir, yarın da olmayacaktır. Artık Türkiye'yi oyalamaktan vazgeçin."
TERÖRİSTLERİ SIVAZLAMAKTAN VAZGEÇİN
Bozdağ, terör örgütünün farklı isimlere büründürüldüğüne dikkat çekerek, tabelaların değişmesine rağmen terör unsurlarının kimler olduğunun bilindiğini kaydetti.
.PYD/YPG Terör örgütlerinin tabelasını değiştirip onlara SDG deyip milletin aklı ile alay edilmemesinin gerektiğini dile getiren Bozdağ, kongredeki konuşmasında daha sonra şunları söyledi: “Alem kör, herkes sersem değil. Biz her şeyi biliyoruz. Türkiye'ye verdiğiniz sözleri tutmadınız. Artık verdiğiniz sözleri yerine getirin. Fırat'ın batısına geçmeyecekti, Münbiç'te olmayacaktınız, silah vermeyecektiniz, vermeye devam ettiniz. 5 bin tır silah verdiniz. DEAŞ terör örgütüne kullanmadınız, müttefikiniz olan Türkiye'ye karşı kullandınız, defalarca uyardık. Bu terör örgütünün koruma ve kollama içinde olunmamalıdır. Artık biz Türkiye olarak söze değil yansımalarına bakıyoruz. Artık terör örgütlerinin bölgemizde güçlenmesi ve desteklenmesi uygulamasına son verilmelidir. Silahlar derhal toplanmalı ve yeni silahlar verilmemelidir. Müttefikimiz olan ABD, askerli foto çektirip teröristleri sıvazlayan görüntülerden vazgeçmelidir."

Gerçekleştirilen Kongre’de Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Özdağ’da AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar tarafından hediye takdim edilirken, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Gençlik Kolları Mali ve İdari İşler Başkanı  SelmanÖzboyacı’ya, AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Dolanmaz’da AK Parti Gençlik Kolları MKYK üyesi Mustafa Güneş’e anfora takdim etti. 
 


 
 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.