banner461
banner195

Ben Kimsenin Adamı, Kimse Benim Adayım Değil !

Nevşehir eski SMMM Odası Başkanı Oruç Irmak, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası başkanlık seçimleri öncesinde önemli açıklamada bulundu.

Ben Kimsenin Adamı, Kimse Benim Adayım Değil !
03 Aralık 2018 Pazartesi 14:16

banner143
banner134

Nevşehir eski SMMM Odası Başkanı Oruç Irmak, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası başkanlık seçimleri öncesinde önemli açıklamada bulundu. Irmak şu açıklamalarda bulundu;

1986 yılında tanıştığım muhasebe camiasına bu güne kadar personel olarak, meslek mensubu olarak, Yönetim Kurulu Başkanı olarak uzun yıllar hizmet etmeye çalıştım.
2008 Yılında üzerimize tevdi edilen Yön. Kur. Başkanlığı görevini 8 yıl boyunca yasal ilkelere bağlı kalarak bütün üyelerimize eşit mesafede kurul arkadaşlarımla ve meslektaşlarımdan aldığım güçle mesleğimizi ve Nevşehir’imizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inancım tamdır. Üstlendiğimiz misyon ve vizyonu eksiksiz tamamlayarak görevimizi aday olmadığım Mayıs 2016 tarihinde yapılan seçimlerle yeni seçilen kurul üyelerine teslim ettik.
Hayatım boyunca kimsenin adamı olmadım. Ne düşünüyorsam onu söyledim. Ne yaptıysam arkasında durdum. Çıkar peşinde koşmadım. 32 Yıllık meslek hayatımda mesleğim ve meslektaşımın menfaatlerini her türlü kişisel çıkarlarımın üzerinde tuttum, önce mesleğim ve meslektaşım için çalıştım. 
Son günlerde şahsımla ilgili yapılan yorumlar konusunda görüşümü paylaşmak istiyorum.
Seçimler demokrasinin gereği, adayların çokluğu ise demokrasinin güzelliğidir. İnandığın değerlere sahip çıkma ve meslek örgütümüzün kalitedir.
Mayıs 2019 da odamız yeni bir seçim dönemine girecektir. Meslek yasamızda yapılan 5786 sayılı kanun değişikliği ile bu seçim döneminde aday olmam mümkün değildir.
Nasıl ki bu güne kadar ben hiç kimsenin adamı olmamışsam benden önceki ve benden sonraki temsilcilerimizde kimsenin adayı olmamış ve olmayacaktır. 
Nevşehir de bulunan en büyük akademik oda olan Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının kurul seçimlerde odamızı yönetmeye talip olan bütün meslektaşlarımın yeterli kalite ve kabiliyete sahip olduğundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 
Bu nedenledir ki oda seçimlerinde hiçbir listede ve hiçbir kurulda aday olmadığım gibi hiç kimsenin de benim adayım olmaya ihtiyacı yoktur. Bu tür söylemler şahsımı ve mevcut adayları yıpratarak meslek örgütümüze zarar verecek davranışlardır. 
Bu hassasiyetin göz önünde bulundurularak seçimlerimizin barış ve huzur içerisinde geçmesini temenni eder meslektaşlarıma ve kamuoyuna saygılar sunarım.

SMMM Oruç IRMAK


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.