banner461
banner195

Birileri Artık Onları Gözetleyecek

Geçen yıl Göreme’de yaşanan, bir Japon turistin ölümüne, diğerinin ise yaralanmasına neden olan çirkin olayın ardından vadiler MOBESE kameralarıyla izlenecek.

 Birileri Artık Onları Gözetleyecek
09 Mayıs 2014 Cuma 13:34

banner143
banner134

 Birileri Artık Onları Gözetleyecek

NEVŞEHİR(MHA) Geçen yıl Göreme’de yaşanan, bir Japon turistin ölümüne, diğerinin ise yaralanmasına neden olan çirkin olayın ardından vadiler MOBESE kameralarıyla izlenecek.
Edinilen bilgiye göre; Kapadokya Bölgesi'nin en önemli ve bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük bir bölümünün tercih ettiği vadilerden 6’sında söz konusu sistemin kurulması için çalışmalara hız verildi.

Söz konusu çalışma doğrultusunda 24 Nisan 2014 tarihinde yapılan ihale ile 6 vadiye kamera sistemi kurulması konusunda ilk önemli adım atıldı. Bu ihalenin ardından iki ay içerisinde belirtilen Vadilerin özellikle giriş ve çıkışlarında bu sistem devreye sokulacak.

Kapadokya bölgesinin Vadi gezilerinde en çok rağbet gören Güvercilik Vadisi, Zami Vadisi, Çat Vadisi, Açıksaray Vadisi, Meskendir Vadisi ile Bağlıdere Vadilerinde kamera sistemlerinin yaz gelmeden devreye sokulması bekleniyor.

Bu vadilere giren çıkanların tespiti açısından da son derece faydalı olması beklenen kamera sistemlerinin oluşturulması ile meydana gelebilecek olaylarda bu sistemin büyük ölçüde faydalı olması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.