banner461
banner195

Canlı Hayvan Ticareti Yapanlar Çalışma İzni Alacak

Canlı hayvan ticareti yapanların satıcı çalışma izin belgesi alma zorunluluğunun 31 Aralık 2013 tarihi itibari ile başlayacağı bildirildi.

Canlı Hayvan Ticareti Yapanlar Çalışma İzni Alacak
12 Aralık 2013 Perşembe 15:52

banner143
banner134

 Canlı hayvan ticareti yapanların satıcı çalışma izin belgesi alma zorunluluğunun 31 Aralık 2013 tarihi itibari ile başlayacağı bildirildi.

    Gıda Tarım ve Hayvancılık Nevşehir Il Müdürlüğü toplantı salonunda canlı hayvan ticareti yapan satıcıların çalışma ve denetlenmesine yönelik eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Rukiye Pınar ve Il Müdürlüğü Veteriner hekimlerinin konuyla ilgili bilgilendirme sunumu yaptı. 

    Canlı hayvan ticareti yapan satıcıların çalışma ve denetlenmesi ile ilgili yönetmelik gereği çalışma izni alacak satıcıların sorumluluk ve yükümlülükleri, çalışma izni için başvuran satıcıların işletmelerinde olması gereken teknik ve sağlık şartları, işletmelerinde tutulması gereken kayıtlar, nakil sırasında bulundurulması gereken belgeler ve nakil sırasında hayvan refahı ile ilgili hususlar anlatıldı.

    Toplantı sonrası açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Il Müdürlüğü Il Müdür Yardımcısı Gürol Çetin yaptığı açıklamada, eğitim sonunda katılımcılara çalışma izin belgesi düzenleneceğini kaydetti. 

    Konuyla ilgili yönetmeliğin 31 Aralık 2013 tarihinde yürürlüklüye gireceğini ifade eden Çetin, "Yönetmelikle beraber satıcı çalışma izin belgesi olmayan hayvan sahiplerinin hayvanları satın almalarından itibaren küçükbaş hayvanlar için en fazla 29 gün, Büyükbaş hayvanların ise en fazla 30 gün içerisinde tekrar satılamayacaktır. Bu hayvanlar için il veya ilçe müdürlüğü tarafından veteriner sağlık raporu düzenlenmeyecektir." uyarısında bulundu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
doğalgaz tessatında olduğu gibi belirli kişilerin eline geçer yine millet ceker sıkıntısını. tekelcilik iyi olmaz.