banner461

CHP Milletvekili Sarıaslan, Kızılırmak'taki Kirliliği Meclis'e Taşıyacak

CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk Sarıaslan, Avanos Kızılırmak'ta yaşanan kirliliği Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyacağını söyledi.

30 Ağustos 2018 Perşembe 16:11

banner143
banner134

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nevşehir Milletvekili Av. Faruk Sarıaslan, Avanos Kızılırmak nehri kenarında düzenlediği basın toplantısında, Başta Sayın Valimizi, Bakanlarımızı ve tüm Yetkilileri göreve davet ederek, çözüm bulunamazsa Avanos Kızılırmak'ta yaşanan kirliliği Türkiye Büyük Millet Meclisine kadar taşıyacağını söyledi.

Avanos Kızılırmak nehrinde korkutan boyutlara ulaşan kirlilik konusuna dikkat çeken CHP'li Nevşehir Milletvekili Sarıaslan, "Gördüğünüz gibi Avanos ilçesi üzerinden geçen Kızılırmak nehri büyük bir kirlilikle boğuşuyor. Öyleki artık ilçenin maskotu haline gelen ve nehir üzerinde yaşayan kazlar bile yüzecek alan bulamamış durumda. Bu konuda görev yetkili DSİ şubesine ait olup, Avanos Belediyesi ile ilgili bir sorumluluk taşımaz. Avanos Belediyenin görevi ırmak kenarında başlar. Ben 1 aylık sürede buranın temizlenmesini bekliyorum. Eğer bu sürede yapılmassa biz bu konuyu hukuki mercilere,sizler vasıtasıyla basına ve Meclise taşıyacağım" dedi.

Sarıaslan'ın bu açıklaması ile yetki tartışması kafaları karıştırdı; "Avanos ilçe merkezinde yer alan Kızılırmak nehrinin temizlenme işlemi Avanos Belediyesine mi? Yoksa DSİ yada başka birimlere mi ait..."

Bu tartışmanın Nevşehir gündemini bir süre meşgul edeceğe benziyor. Ama önemli olan iş işten geçmeden bir an önce bu nehrin acilen temizlenmesi gerekiyor.

Haber:Mustafa Ferveren


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.