banner461
banner195

Çin’in En Büyük Turizm Şirketi Kapadokya’ya Yatırıma Geliyor

Turizm yatırımı için Kapadokya´ya gelip incelemelerde bulunan Çin´in en büyük otel ve turizm grubu BTL Hospitality´in Yönetim Kurulu Başkanı Philip Wei ve şirketinin üst düzey yöneticileri, turizmcilerle bir araya geldi.

Çin’in En Büyük Turizm Şirketi Kapadokya’ya Yatırıma Geliyor
09 Ağustos 2017 Çarşamba 15:26

banner143
banner134
Turizm yatırımı için Kapadokya´ya gelip incelemelerde bulunan Çin´in en büyük otel ve turizm grubu BTL Hospitality´in Yönetim Kurulu Başkanı Philip Wei ve şirketinin üst düzey yöneticileri, turizmcilerle bir araya geldi. Bölgeye yapmış olduğu çeşitli turizm yatırımlarıyla bilinen Especial Group Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özsoy´un ev sahipliğinde Yunak Evleri´nde gerçekleşen ve Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ile bazı turizmcilerin katıldığı toplantıda Çinli grup kendisini ve yapmak istediği projeleri tanıttı.

2018 yılının Çin’de Türkiye yılı ilan edildiğini söyleyen Philip Wei, bu konuda hep beraber daha çok çalışmamız gerektiğini ve daha çok proje üreterek Çin’li misafirleri Türkiye’ye olan ilgisini arttırmamız gerektiğini aktardı. Özellikle son 3 yılda Çinlilerin seyahat için Türkiye’yi de listelerine aldıklarını fakat Türk turizmi olarak daha çok çalışmamız gerektiğini bildirdi.

Philip Weive Erol Özsoy’un ikili görüşmeleri sonucunda; Wei bölgeye yapacakları yatırımlarda beraber hareket edebileceklerini vurguladı; Especial Group yönetim kurulu başkanı Erol Özsoy’u ve La Casa Cave Hotel işletme sahibi Mete Açıkgöz’ü kendi yatırımlarını da yerinde incelemelerini ve Kapadokya’daki işbirliği ve birlikteliklerini geliştirmek için Çin’e davet etti.

Çin’deki görüşmelerin ardından çok yakın bir zamanda Kapadokya’ya tekrar geri geleceklerini söyleyen Wei, bu görüşmelerin ardından yatırımlara start vereceğini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.