banner461
banner195

Cumhuriyet Hepimizin Cumhuriyeti

Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Cumhuriyetin değerlerine bu ülke de yaşayanların tamamının sahip çıktığına dikkat çekerken, ilimizde düzenlenen Sessiz Çığlık yürüyüşünü tasvip etmediğini dile getirdi.

Cumhuriyet Hepimizin Cumhuriyeti
30 Ekim 2014 Perşembe 17:10

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Cumhuriyetin değerlerine bu ülke de yaşayanların tamamının sahip çıktığına dikkat çekerken, ilimizde düzenlenen Sessiz Çığlık yürüyüşünü tasvip etmediğini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen ve bazı siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından da desteklenen yürüyüşe yönelik eleştirilerde bulunan Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, “Bu tür yürüyüşlerin yapılması taraftarı değilim. Cumhuriyet hepimizin Cumhuriyeti. Bu vatan topraklarında yaşayan herkesin Cumhuriyete dört elle sarıldığını söylemek yanlış olmaz. Sessiz Çığlık adı altında bir yürüyüş düzenlemek bana oldukça manidar geldi. Ak Partinin Cumhuriyetin değerlerine gerektiği gibi sarıldığını düşünüyorum. Cumhuriyetçi olduklarını söyleyen çok sayıda partinin Cumhuriyete sahip çıkacağız diye neler yaptıklarını bu memlekette yaşayan herkes iyi bilir. Biz Cumhuriyeti siyaset malzemesi yapmayız. 91. Yılına giren Cumhuriyete şu ana kadar hiçbir sağ hükümet zarar vermemiştir. Cumhuriyeti kurduk diyenler bu memlekette ekmeği karne ile yedirdiler. Açık oy gizli tasnif yaptılar. Bunların neresinde Cumhuriyet anlayışı. Laf ile peynir gemisi yürümez. Cumhuriyet insanlarımızın yaşam şekli ve yüreklerinde yaşattıkları bir gerçek. Ülkemiz topraklarında yaşayan herkesin Cumhuriyete sahip çıktığını söylemek yanlış olmaz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
maşaallah açıklamaya - 4 yıl önce
bazıları lafta cumhuriyet diyor, ama biline bu cumhuriyet cumhuriyet mahallesi değil.....sahip çık