banner461
banner195

Derinkuyu’da Camiler, Çocuk Cıvıltılarıyla Ve Ramazanla Canlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Camiye Koşalım Kur’an’la Buluşalım” sloganıyla başlattığı Yaz Kursları, Derinkuyu ilçe merkez kasaba ve köylerinde, cami, Kur’an kursu ve okullar olmak üzere toplam 30 yerde açıldı.

Derinkuyu’da Camiler, Çocuk Cıvıltılarıyla Ve Ramazanla Canlandı.
03 Temmuz 2014 Perşembe 19:00

banner143
banner134

 Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Camiye Koşalım Kur’an’la Buluşalım” sloganıyla başlattığı Yaz Kursları, Derinkuyu ilçe merkez kasaba ve köylerinde, cami, Kur’an kursu ve okullar olmak üzere toplam 30 yerde açıldı. Açılan bu kurslarda kadrolu ve geçici olmak üzere 35 personel görev yapıyor.

 

İlçe Müftülüğüce, İlçe genelinde açılan Yaz Kurslarının 23 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasındaki 1. dönemine 960 öğrencinin kayıt olduğu, ancak camilerde ve Kur’an kurslarındaki kalabalık öğrenci gruplarına baktığımızda bu sayının 1500 civarında olduğunu belirtildi.

 

Ayrıca Derinkuyu Müftülüğü, Yaz Kursları öğrencileri arasında “Peygamberimi Seviyorum, 40 Hadisini Okuyorum” isimli hadis okuma yarışmasının yapılacağını, 40 Hadis-i Şerifi ezberleyen her öğrenciye çeyrek altın ve kitap hediye edileceğini ilan etti. Derinkuyu Müftülüğü Bu Ramazan da, “Haydi Çocuklar, Peygamber Efendimizin 40 hadisini ezberlemeye….” Sloganıyla çocuklara seslendi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.