banner461

Derinkuyu’da Suvermez’in Yeni Ağası Avni Yavuz

Derinkuyu Suvermez Kasabası Derneği’nce 2.Alınkaya Şöleni gerçekleştirildi.

banner503
Derinkuyu’da Suvermez’in Yeni Ağası Avni Yavuz
03 Ağustos 2014 Pazar 15:09

banner143
banner134

 Derinkuyu Suvermez Kasabası Derneği’nce 2.Alınkaya Şöleni gerçekleştirildi.

Katılımın kalabalık ve birbirinden ilgi çekici görüntülere sahne olduğu 2.Alınkaya Şöleni akşam saatlerine kadar sürdü. Alınkaya Şöleni Kur’an-ı Kerim okunarak açıldı. Daha sonra davetlilere yemek ikramı yapıldı. Şölende Küçük Ağa, Büyük Ağa seçimi, folklor gösterileri, sema gösterisi, canlı müzik, hediye çekilişleri ve Derinkuyulu Herkül Yaşar’ın gösterileri adeta nefesleri kesti. Şölene maddi manevi destek olanlara da plaketler verildi.

Derinkuyu Suvermez Kasabası Derneği 2.Alınkaya Şöleninde Avni Yavuz 10 bin  lira ile Büyük Ağa, Rıdvan Yiğitgönen’de 3 bin beşyüz lira ile Küçük Ağa seçildi.

ŞÖLENDEN KONUŞMALAR AÇIKLAMALAR

Şölenin açılışında Dernek Başkanı Erdoğan Yücel davetlilere teşekkür ederek başladığı kouşmasında, “2012 yılında 300 kişiyi İstanbul’dan Çanakkale’ye ziyarete götürmüştük 2014 yılında bu sayıyı 600’e çıkardık.8 takım oluşturduk iki kez futbol turnuvası düzenledik. Bu alana(Alınkaya)2000 tane fidan diktik, öğrencilerimize burslar verdik. Bu yılda üniversite kazanmış veya Fen Lisesi kazanmış 30 öğrencimize burs vereceğiz buradan söz veriyorum. Biz dernek olarak yardıma hazırız. Suvermez’de derneğimizin şubesini açtık Vefa Ertaş’ı da başkan olarak seçtik” dedi. Başkan Yücel sözlerini, “Suvermez’i ve suvermezlileri çok seviyorum” diye bitirdi.

Suvermez Derneği Suvermez Başkanı Vefa Ertaş’ta, “Nevşehir’de yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan Şaban Tunca’ya Allah’tan yardım diliyorum. Bu şölene sponsor olan Suvermezli hayırseverlere teşekkür ediyorum. Derneğimize şube başkanılığına beni layık gören Erdoğan Yücel’e teşekkür ediyorum” dedi. Suvermez beldesinin köye dönüşmesine de değinen Ertaş, “Bu halk Suvermez belediyesinin kapatılmasını hak etmiyor.Suvermez’e elimizden gelen her türlü hizmeti vereceğiz” dedi.

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider şölende yaptığı konuşmada,”Cumhurbaşkanı adayı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Derinkuyu’ya ve Suvermeze selamları var. Allah eksik etmesin ezanımızın, bayrağımızın altında iftar ettik ancak Myanmar’da, Suriye’de Kuzey Irak’ta, Gazze’de Müslümanlar baskı altında; hastaneler bombalanıyor küçücük çocuklar bombalar altında can verdiler, şehadet şerbetini içtiler” dedi. Gizligider Ramazan ayı içinde Derinkuyu’da, Suvermezli Şaban Tunca ve kardeşinin darp edilmesinin öne sürülmesiyle ilgili olarak da iki kardeşin hiç de hak etmedikleri muamele ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Bu noktada idari soruşturna başlatıldı eğer bir ihmal varsa zerre kadar da olsa cezasını bulacaklardır” dedi.

Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı’da Alınkaya Şöleni ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Suvermez Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdoğan Yücel’e ve dernek üyelerine, ayrıca bu şölene emeği geçmiş tüm Suvermezli hemşerilerime, böyle güzel bir ortamı hazırlayarak bizleri burada ağırladıkları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hastanede yatmakta olan Şaban Tunca kardeşimize de Allahtan acil şifalar diliyorum. Suvermezli hemşerilerimizi yalnız bırakmayacağım. Her türlü sorununuzla ilgileneceğim ve kabul etmeleri durumunda da hizmetlerinde olacağımı açıklıyorum” dedi.

Şölene Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, Ak Parti Derinkuyu İlçe Başkanı Halil Aksüt, Derinkuyu İl Genel Meclis Üyeleri Hanifi Bostan, Serdal Pala,MHP İl Başkanı  Göksel Taşcı,MHP Eski İl Başkanı Mehmet Varol, Nevşehir İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Okan Yılmaz, Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, Nevşehirliler Derneği Başkanı Aşiret Dalcı, Ağıllı Köyü Dernek Başkan Mevlüt Yaman, Derinkuyu İlçe Başkanı Arif Aytekin, Ülkü Ocağı Başkanı Yusuf Gemici, iş adamları,komşu köy dernek ve muhtarları ve vatandaşlar  katıldılar.

Haber: Osman AYTEKİN


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.