banner461
banner195

EDES Proje Başvuruları İçin Son İki Gün

Engellilerin toplumsal yaşamın tüm alanlarına katılımı için yapılan çalışmalar için başvuruların iki gün sonra sona ereceği açıklandı.

EDES Proje Başvuruları İçin Son İki Gün
27 Ağustos 2014 Çarşamba 11:40

banner143
banner134

 Engellilerin toplumsal yaşamın tüm alanına katılımlarını sağlanmaya, koruyucu ve önleyici hizmetleri geliştirmeye ve engellilik konusunda toplumun tüm kesimlerinde farkındalık ve duyarlılık oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca 2011 yılından bu yana uygulanmakta olan Engelliler Destek Programının (EDES) 2014 Programı Nevşehir ilinde de uygulanması için proje teklif çağrısı devam ediyor

Nevşehir ilindeki tüm kamu kurum ve kuruluşları, özel idare, belediyeler, üniversite ve meslek odaları başvuruda bulunabileceklerdir. Okul, rehberlik araştırma merkezi, halk eğitim merkezi, çocuk, gençlik, bakım, rehabilitasyon, aile danışma ve sosyal hizmet merkezleri, huzurevi gibi kamu kuruluşlarımızın proje başvurusu yapabileceklerini belirten Nevşehir Valiliği AB Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Genel Koordinatörü Serkan Başar, teklif edilecek projeler kapsamında 10.000 TL ile 100.000 TL hibe tahsis edileceğini söyledi.

Teklif çağrısına ilişkin ayrıntılı bilgilere (başvuru esasları, başvuru formu, görünürlük kuralları, sözleşme örnekleri gibi tüm bilgi ve belgeler) www.ozida.gov.tr/odes/odes_2014 adresinden ulaşılabileceğini söyleyen Başar, projelerin en geç 29 Ağustos 2014 tarihine kadar Nevşehir Valiliği İl Planlanma Müdürlüğüne teslim edilmesi gerektiğini hatırlattı. Başar, 29 Ağustos 2014 tarihinde gelen valiliğe yapılan başvuruların, 1 Eylül 2014 tarihinde bakanlığa ulaştırılacağını kaydetti.

Başar, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın EDES’e başvuru yapabilecek kapasiteye sahip olduklarına inandıklarını ve Valilik olarak Nevşehir’e daha çok proje kazandırılması için gayret gösterdiklerini dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.