banner461
banner195

Ege Tıp Fakültesi Birincisi Nevşehir’den Dr. Elmas Yüksel

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi 54. Dönem Mezuniyet Töreni Bornova Âşık Veysel Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi. 54. dönemin en başarılı mezunu Nevşehirli hemşehrimiz Dr.Elmas Yüksel konuşma yaptı.

Ege Tıp Fakültesi Birincisi Nevşehir’den Dr. Elmas Yüksel
15 Haziran 2014 Pazar 15:06

banner143
banner134

 EGE TIP FAKÜLTESİ BİRİNCİSİ NEVŞEHİR DERİNKUYU SUVERMEZ KÖYÜNDEN ELMAS YÜKSEL...

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi 54. Dönem Mezuniyet Töreni Bornova Âşık Veysel Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi. Mezunların sahneye çıkması ile başlayan törende Soma faciasında hayatını kaybedenlerin anısına saygı duruşu yapıldı. Törene Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, EÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Kumanlıoğlu, öğrenci aileleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.


TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ve Rektörlerin ve Dekanların kutlamalarının iletilmesiyle beraber 54. dönemin en başarılı mezunu Dr.Elmas Yüksel konuşma yaptı. 


Büyük idealleri uğrunda yoğun ve yorucu geçen altı senin her safhasında hocalarının kendilerinden desteklerini eksik etmediklerini belirten Dr. Yüksel; “Hekim olmak insanların en değerli hazineleri olan sağlıklarının emanet edildiği hikmet sahibi kişiler olmaktır. Biz hekimler, sistemin içindeki asıl insanlar olarak sistemi iyileştirme çabaları içinde olmalıyız” dedi.


Görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırken hayatlarını kaybedenleri anan Dr.Yüksel, “Meslektaşlarımıza yönelik şiddetin tavan yaptığı bir ülkede çalışacak olmak bizi ürkütmektedir. Beni yaratan ve mevcut konuma mazhar kılan Allah a şükrediyorum. Tıp eğitimini Türkiye’nin en iyi hocalarından aldık. Eğitim dönemimde bana destek olan ve önüme çıkan her zorluğu aşmakta yardımları dokunan anneme ve babama teşekkür ediyorum” diye konuştu.

FİB Haber Merkez olarak Nevşehirli Gururumuz Dr.Elmas Yüksel i tebrik ediyoruz...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
hemşerimizle gurur duyduk başarılarının devmını dilerim
Avatar
mustafa mutlu - 4 yıl önce
Suvermez koyunden buyle bir doktor ciktigi icin hepimizi gururlandirmis tesukur ederm
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
elmas kızımıza ve tahsil gören tüm öğrencilerimize başarılarının devamını temenni ederim
Avatar
ismail yüksel - 4 yıl önce
elmas kızımızı tebrik eder bundan sonraki hayatında başarılar dilerim...
Avatar
AYDIN KARATAŞ - 4 yıl önce
gururumuz elmas kardeşimizi tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum