banner461
banner195

En Büyük Sorun Toprak Temini

Kapadokya bölgesinin en önemli el sanatları merkezi konumundaki Avanos ilçesinde Çanak Çömlek ustaları tarafından üretilen ürünler 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanıyor. Ancak çanak çömlekçi esnafın en büyük sıkıntılarının başında toprak temini var.

En Büyük Sorun Toprak Temini
13 Ağustos 2014 Çarşamba 17:39

banner143
banner134

En Büyük Sorun Toprak Temini

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin en önemli el sanatları merkezi konumundaki Avanos ilçesinde Çanak Çömlek ustaları tarafından üretilen ürünler 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanıyor. Ancak çanak çömlekçi esnafın en büyük sıkıntılarının başında toprak temini var.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Çelik, ilçede bulunan ve yıllardır babadan oğla süre gelen bir sanatı icra eden Çanak Çömlek esnafının en büyük sıkıntılarından birinin çanak çömlek yapımında kullanılan toprağı temin etmekte karşılaştığı güçlüklerin olduğunu söyledi.

Bu konuda İl Özel idaresinin bir çalışma yapabileceğine değinen Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Çelik, genel olarak özel şahıslardan temin edilen toprağın çanak çömlek ustalarına daha ucuz ve daha kaliteli bir şekilde ulaştırılmasının beklendiğine dikkat çekti. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.