banner461
banner195

Engelliye Engel Çıkarmayın

Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, günümüz koşullarında engellilerin iş olanağı bulmasının biraz daha kolaylaşmasına rağmen, bundan 15 yıl öncesine kadar engellinin annesinin kucağında ya da el arabasında taşındığını ve yeteri düzeyde eğitim alamadığını söyledi.

Engelliye Engel Çıkarmayın
17 Haziran 2015 Çarşamba 18:41

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, günümüz koşullarında engellilerin iş olanağı bulmasının biraz daha kolaylaşmasına rağmen, bundan 15 yıl öncesine kadar engellinin annesinin kucağında ya da el arabasında taşındığını ve yeteri düzeyde eğitim alamadığını söyledi.

Türkiye’de engellilere tanınan kamudaki iş imkanının daha da artırılmasını beklediklerini kaydeden Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, “Ülkemizde engelli insanlarımıza tanınan iş olanaklarının yeterli düzeyde olduğunu söylemek doğru değil. Ancak geçmişe göre bir iyileşmenin olduğundan da bahsedebiliriz. Kamuda engelliye tanınan iş imkanında öncelikle engellinin diplomasına bakılıyor. Ancak bundan 15 yıl öncesine kadar annesinin kucağında ya da el arabasında taşınarak okula gidebilen bir insanının nasıl diplomasına dikkat edilebilir?. İlkokulu söylediğimiz şartlarda ancak bitirebilen engelliye diploma şartı koyduğu zaman engelli yeterince iş imkanı bulamıyor. Bu durumun bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.