banner461
banner195

Entegre Mücadele Ve Organik Tarım Eğitimi Verildi

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından organik tarım ve entegre mücadele eğitimi verildi.

Entegre Mücadele Ve Organik Tarım Eğitimi Verildi
09 Mart 2018 Cuma 22:33

banner143
banner134
Nevşehir ilimizde organik ve iyi tarımın yaygınlaştırılması amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde, İl ve İlçe Müdürlüğünde iyi tarım uygulamaları konusunda görevli personele İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda eğitim verildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Oktay ERDOĞAN tarafından görevli teknik personellerine "Kuru Fasulye ve Çerezlik Kabakta Hastalık ve Zararlılarla Mücadele Yöntemleri, Organik Tarımda Hastalık ve Zararlı yönetimi ve İyi Tarım Uygulamalarının Gereklilikleri" konusunda bilgiler aktarıldı. 
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;
"İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda düzenlenen eğitim ile insan sağlığına, çevreye zarar vermeyen, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim sistemlerinin ilimizde yaygınlaştırılması hedeflenmektedir"dedi.

Yapılan eğitim sonrasında eğitime katılan personellere iyi tarım uygulamaları birimi katılım belgesi ve kimlik belgeleri verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.