banner461
banner195

Eski Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf Nevşehir'de

Eski Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, beraberinde Kapadokya Rumeli Mübadilleri Derneği (KARUMDER) Başkanı Serkan Sonradanbulan ile birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

Eski Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf Nevşehir'de
23 Mayıs 2014 Cuma 15:40

banner143
NEVŞEHİR'DE MÜBADELE SAHA ÇALIŞMASI
İlgili Galeriye Git
banner134

 

Eski Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’tan Rektörümüze Ziyaret

23/05/2014

Eski Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf,  beraberinde Kapadokya Rumeli Mübadilleri Derneği (KARUMDER) Başkanı Serkan Sonradanbulan ile birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, birçok medeniyet ve kültüre ev sahipliği yapan Kapadokya’da  mübadele dönemine dair akademik bir çalışma yürütmek üzere Nevşehir’e gelen  eski Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektörümüz Kılıç, Kapadokya’nın bu güzel değerlerinin özellikle akademik açıdan tam manasıyla ortaya çıkarılarak kayıt alınmasının önemli olduğunu söyledi.  Rektörümüz, bu amaç doğrultusunda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak gerek üniversite bünyesinde kurulan Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVKAM) aracılığı ile gerekse üniversitemizde görev yapan akademik personelin bu anlamda güzel çalışmalarının bulunduğunu sözlerine ekledi.  

Selma Aliye Kavaf ziyarette, mübadele dönemine dair akademik çalışmada bulunduğu ve  bu kapsamda saha çalışmasının bir bölümünü yürütmek üzere Kapadokya bölgesinde yaşamlarını devam ettiren mübadiller ile görüşmek üzere Nevşehir’e geldiğini söyledi. Kavaf ayrıca kendisinin de 3. kuşaktan mübadil olduğunu belirterek Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin ortaya koyduğu güzel ve başarılı çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade etti. 

KARUMDER Başkanı Serkan Sonradanbulan ise dernek ve dernek tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’a bilgi verdi.  

Ziyarette ayrıca, ilimizde ve bölgemizde mübadele ile balkan kültürü üzerine yapılabilecek ortak çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.