banner461
banner195

Ev Ve Süs Hayvanı Satanlara Yönelik Eğitim Mayıs Ayında Başlayacak

Nevşehir Belediyesi tarafından Ev ve Süs Hayvanı satan işletme sahiplerine yönelik Mayıs ayı içerisinde eğitim programı düzenlenecek.5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uygulama yönetmeliği gereğince Nevşehir’de ev ve süs hayvanı satmak...

Ev Ve Süs Hayvanı Satanlara Yönelik Eğitim Mayıs Ayında Başlayacak
20 Nisan 2016 Çarşamba 15:52

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi tarafından Ev ve Süs Hayvanı satan işletme sahiplerine yönelik Mayıs ayı içerisinde eğitim programı düzenlenecek.
5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uygulama yönetmeliği gereğince Nevşehir’de ev ve süs hayvanı satmak isteyenlere yönelik olarak hayvanların bakım ve korunmasına ilişkin olarak eğitim programı düzenlenecek. Eğitim programı, Nevşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Kapadokya Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilecek.
Mayıs ayı içerisinde Kapadokya Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek eğitimde, ev ve süs hayvanlarının korunmasına ilişkin Avrupa sözleşmesi, CİTES sözleşmesi, 5199 sayılı kanun ve uygulama yönetmeliği, ev ve süs hayvanlarının üretim, satış, barınma ve eğitim yerleri hakkında yönetmelik, hayvan davranışı, hayvan bakımı ve beslenmesi ile hayvan ekolojisi konusunda bilgiler verilecek .
Eğitime katılmak isteyen vatandaşlar 5 Mayıs 2016 Salı günü mesai saati bitimine kadar Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ‘nün Sümer Mahallesi Aksaray Caddesi No :50 ‘deki adresine şahsen başvuru yapabilecekler.
Söz konusu eğitime katılanlara Nevşehir Belediyesi tarafından katılım belgesi verilecek. Katılım belgesi olmayan işletme sahipleri ise ev ve süs hayvanı ticareti yapamayacaklar.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.