banner461
banner195

Geleneksel Tekke Dağı Şeyh Turhasan Veli Hazretleri Etli Pilav Şöleni Yapıldı

Ürgüp Başdere’de her yıl geleneksel olarak yapılan ve binlerce kişinin bir araya geldiği Tekke Dağı Etli Pilav Şölenine bu yıl yine muhteşem gerçekleşti.

Geleneksel Tekke Dağı Şeyh Turhasan Veli Hazretleri Etli Pilav Şöleni Yapıldı
01 Temmuz 2013 Pazartesi 16:40

banner143
Tekke Dağı Pilav günü
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Başdere beldesinde her yıl geleneksel olarak yapılan ve binlerce kişinin bir araya geldiği Tekke Dağı Etli Pilav Şöleni bu yıl da büyük ilgi gördü.

Kayseri'nin İncesu ilçesi ile Başdere beldesi sınırları üzerinde bulunan Şeyh Turhasan Veli Hazretleri'nin türbesinin bulunduğu Tekke Dağı'nda yapılan Tekke Dağı Etli Pilav Günü, Başdere Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Şölen, gece saatlerinden itibaren bölgeye gelen ve alanı dolduran vatandaşların türbeyi ziyaretleri ile başladı. Okunan Kur'an-ı Kerim ve ilahilerin okunmasının ardından vatandaşlara Şeyh Turhasan Veli Hazretleri hakkında bilgi verdi. 

Şölen katılımcıların birlikte kıldığı namazın ardından etli pilav ikramının yapılması ile son buldu. 

Şölene AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av.Kazım Sunar, Ürgüp İlçe Başkanı Ahmet Koçak, Gençlik Spor Bakanlığı Daire Başkanı Feride Bitirim, Ürgüplüler Derneği Başkanı Zekai Ulusoy,Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp Ortahisar Belediye Başkanı Ali İhsan Özendi, Ürgüp Başdere Belediye Başkanı Mustafa Karaman da katıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.