banner461

Genç Birlik Üyeleri Türkmenleri konuştu

Genç Birlik Vakfı Nevşehir Şubesi bir süre önce kuruldu. Gençlerin milli ve manevi değerlere saygılı, tarihini ve ecdadını tanıyan aynı zamanda ortak akıl, ortak fikir, ortak düşünce şuuruyla ülkemizin geleceğine yön veren bireyler olmasını amaçlayan Genç Birlik Vakfı her hafta cumartesi günleri çeşitli konularda sohbetler düzenleme kararı aldı.

banner503
Genç Birlik Üyeleri Türkmenleri konuştu
14 Temmuz 2014 Pazartesi 17:06

banner143
banner134

Çok güzel hareket bunlar... İnşallah devam eder...
 Genç Birlik Vakfı Nevşehir Şubesi bir süre önce kuruldu. Gençlerin milli ve manevi değerlere saygılı, tarihini ve ecdadını tanıyan aynı zamanda ortak akıl, ortak fikir, ortak düşünce şuuruyla ülkemizin geleceğine yön veren bireyler olmasını amaçlayan Genç Birlik Vakfı her hafta cumartesi günleri çeşitli konularda sohbetler düzenleme kararı aldı.

İlk sohbet programında “Orta Doğu’da yaşanan zulümler ve Türkmenler’in durumu” konusunu gündeme alan Birlik üyeleri Kapadokya TV Genel Yayın Yönetmeni ve İHH Nevşehir Koordinatörlüğü Basın Danışmanı Behçet Alkan’la bir araya geldiler.

Alkan, Orta Doğu’da ve Türkiye’de dış mihrakların ne gibi amaçlar peşinde faaliyetler sürdürdüğü konusunda detaylı analizler yaparken, benzer senaryoların Müslümanların yaşadığı Afrika’dan Doğu Asya’ya kadar  tüm coğrafyalarda yürütüldüğünü örnekler vererek  anlattı.

4 yılı aşkın süredir, savaşın devam ettiği Suriye’de Müslümanlara uygulanan zulmü belgeleriyle aktaran Alkan, Esad’ın beraberinde Rus, Sırp ve İranlı askerlerin de Müslümanlara karşı savaştığını açıkladı.

Türkmen Tugayı Komutanı Albay Ahmed Arnavut ile telefon bağlantısının da yapıldığı toplantıda, Arnavut, “Nevşehirli gençlerimizden dua bekliyoruz. Burada köylerimiz, şehirlerimiz her gün tankla,uçakla vuruluyor. Havadan, Karadan sürekli saldırı alıyoruz. Özellikle kadınlarımızın şerefine hakaret edilen aşağılık bir savaşın içindeyiz. Biz Türkmenler, katil Esad’ı, destekçilerini ve küflenmiş rejimini yok edinceye kadar savaşmaya devam edeceğiz. Gazze’den gelen acı haberler  yüreklerimizi  dağlıyor, lakin Suriye’de zaferin ardından hedefimiz Kudüs’ün özgürlüğü olacaktır” dedi.

Gazeteci-Aktivist Behçet Alkan’ın Türkmen Dağında ve Gök Bayrak’ın dalgalandığı diğer topraklarda şahit olduğu olayları detaylarıyla anlattığı toplantıda, “Bizden önceki nesil Çeçenistan’la, Bosna Hersek’le, Karabağ’la sınav olmuşlar, bizler de komşu ülkelerimizde Müslümanlara yapılan zulümle imtihan oluyoruz. Dua elbette mühim lakin, sadece dua ederek üzerimizdeki sorumluluğu atamayız. Biz ebabilleri bekleyen bir nesil olmamalıyız. Bizler bu asrın ebabilleriyiz, Dünyanın her köşesindeki Müslümanlar Osmanlı torunları yani bizler için dua ediyor ve bizlerden umut bekliyor. Arakan’da camilerde diri diri yakılan Müslümanlar da, Irak’ta IŞİD belasına karşı savunma yapanlar da, Suriye’de Rus, Sırp ve Esad şebbihalarının tecavüzüne uğrayan bacılarımız da, Afrika’da sömürülen ve ölüme terk edilen Müslümanlar da bizlerden ışık bekliyor. O halde sorumluluğumuzun farkına varmalıyız. Herkesin bireysel olarak üzerine düşen sorumluluklar var” diye konuştu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
EyüP Aydmr - 6 yıl önce
gerçekten allah rızası için orda olanlara yada bu tür çalışmalarda olanlara teşekkürü borç bilirim lakin ....! dışarda her türlü klibi çevirip adamlıkla alakası olmayan sahtekar kuru kuruya vatan sevdası ve her türlü ketenpereyi çevirip orda allah dostu görünen ikiyüzlülere de lanet olsun bilmem anlatabildim mi ?
Avatar
gençler sizler nevşehire ümit veriyorsunuz.. - 6 yıl önce
suriye türkmenlerini gündemimize taşıyan ihh nevşehir gönüllüleri basın danışmanı behçet beye teşekkürler.. ülkü ocaklarının ırak türkmenleri için başlattığı yardım kampanyalarına duyarsız kalmayalım nevşehirliler olarak desteğimizi devam ettirelim inşaallah..
Avatar
Hamit Benli - 6 yıl önce @EyüP Aydmr
keşke o kişiler kimse direk kendilerine söylesende düzelmelerini sağlasan sende buradan gıybet edip ahkam kesiyorsun farkınız kalmıyor nevşehir gençliği müslüman alemine enerji vermeli
Avatar
Turkoglu - 6 yıl önce
Türkmenlerin icin savaşmaya hazırım nevsehirden ne destek gerekirse yaparım
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 6 yıl önce
güzel ama yeterli değil. hergün müslüman, hergün türkler ölüyor. sözde milliyetçiler yazıklar olsun. 1 mermi göndermeden lafta milliyetçilik yapıyorsunuz. vallahi ve billahi bunun hesabını allah soracak. müslüman kanına dur diyelim inşallah.