banner461

Gizli buzlanmaya dikkat…! Kazalar Peş Peşe...

Nevşehir'de sabah ve akşam saatlerinde sıcaklıkların sıfırın altına düşmesiyle birlikte, gizli buzlanma nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı kazalar meydana geldi.

banner15
Gizli buzlanmaya dikkat…! Kazalar Peş Peşe...
26 Ocak 2017 Perşembe 12:51

banner143
banner134
Nevşehir'i etkisi altına alan soğuk havanın etkisiyle yaşanan kar yağışı ve buzlanma yollarda kaza riskini artırdı. Dün başlayan ve bugün devam eden kar yağışı Nevşehir genelinde yollarda gizli buzlanmayı da beraberinde getirdi. Nevşehir'de gizli buzlanma nedeniyle trafik kazaları arttı. Kazalarda, kayarak ve devrilerek yoldan çıkan araçlar, sürücülere zor anlar yaşattılar. 
Nevşehir'de sıcaklıklarının 0'ın altına düşmesi nedeniyle gizli buzlanmalar oluşuyor. Nevşehir'de sabah ve akşam saatlerinde hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle yollar yer yer buz tutarken, gizli buzlanma sebebiyle bazı sürücüler de zor anlar yaşadı.

Gün içerisinde Acıgöl, Avanos ,Ürgüp ve Derinkuyu karayolunda gizli buzlanma sebebiyle çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana geldi. En son Ürgüp üç güzeller mevkiinde iki farklı araç aşırı buzlanmadan dolayı kayarak kaza yaptı. Çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Yollarda Gizli Buzlanmaya Dikkat...!
Nevşehir ve bazı ilçelerinde özellikle Sabah ve akşam saatlerinde yollarda gizli buzlanma olabileceğini ve araç kontrolünün zorlaşacağı nedeniyle sürücülere uyarı!

Sürücüler, karayollarındaki gizli buzlanmalara karşı uyarıldı. Trafikte büyük tehlikelere neden olan gizli buzlanmaya dikkat çeken yetkililer, “Yollardaki bazı kritik noktalarda görülen gizli buzlanma kazalara davetiye çıkarıyor.” uyarısında bulundular. Özellikle Acıgöl, Ürgüp ve Derinkuyu karayolu çevresinde özellikle sabah erken saatlerde ve akşam saatlerinde görülen gizli buzlanmanın birçok kazaya neden olduğu bilgisi verildi. Bu bölgelerde sürücülerin çok dikkatli olması istendi

Gizli buzlanmanın olduğu bölgelerde tuzlama çalışmaları yapıldığını belirten yetkililer “Yan rüzgârları çok fazla alan yerler, gizli buzlanma riski en yüksek yerlerdir.” diye konuştular.

İşte Ürgüp Üç güzeller mevkii ve Çevre yolu üzerinde meydana gelen kazalardan görüntüler....

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.