banner461
banner195

Görmezlikten Gelinmeye Devam Ediliyor

Nevşehir’in Raşitbey Mahallesi’nde bulunan eski Merkez Yetiştirme Yurdu, yıllardan beri sahiplenilmeyi bekliyor.

Görmezlikten Gelinmeye Devam Ediliyor
11 Ağustos 2014 Pazartesi 17:39

banner143
banner134

 Görmezlikten Gelinmeye Devam Ediliyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Raşitbey Mahallesi’nde bulunan eski Merkez Yetiştirme Yurdu, yıllardan beri sahiplenilmeyi bekliyor.

Merkez Yetiştirme Yurdu’nda kalan 12-18 yaş gurubundaki korunmaya muhtaç çocuk ve gencin, 2000 Evler Mahallesi’nde yaptırılan yeni yaptırılan yeni binaya taşınması ile boşta kalan eski bina adeta çürümeye yüz tuttu.
Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne ait Raşitbey Mahallesi’ndeki kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocukların barındığı bina, 2000 Evler Mahallesi’ndeki yeni binanın hizmete girmesi ile taşındı. 1988 yılında gerçekleştirilen bu taşınma işleminden sonra eski Merkez Yetiştirme Yurdu binasının kapısına kilit vuruldu.

Zaman zaman alkol duvarını aşanların da mekanı olan bu binada geçmişte birçok kez yangın çıktı ve binada önemli maddi zararlar meydana geldi.

Bu tür olayların yaşanmaması için yurdun kapısı briketle kapatıldı. Ancak binanın akıbeti konusunda uzun süredir yetkililerin tek bir cümle bile sarf etmemesi dikkatleri çekiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yıkın, eski binayı - 4 yıl önce
harabe binayı oraya buraya kakalamaya uğraşıyorlar ,
sit özelliği yok , çıkarın sitten , yıkın kardeşim, sorun kafanızda
Avatar
tarihe saygı - 4 yıl önce
yıkmak cozum degıl kı arkadasım en buyuk tarıhı degerımız kursunlu camının kaleye bakan cephesıne bakın bı o zaman kursunlu camımızıde yıkalım haber yapan arkadaslara rıcam kursunlu camımızın o gorunmez tarafınıda bır haber yaparlarsa sevınırım.....